Tarih : 2/19/2020   |   Saat  : 1:01:00 PM  

BALMUMUN DAN AKIL ALMAZ REZALET İDDİALARI

Abdurrahim YILDIRIM

22 Ocak 2020, 16:06

Abdurrahim YILDIRIM

Çorlu Belediyesindeki skandalların ardı arkası kesilmiyor. Hani derler ya bir ata sözü var “Ayranı yok içmeye” diye başlayan. İşte tam ona kapak gibi oturacak bal gibi skandallar zincirine kimsenin dur dediği de yok, üzerine gittiği de yok. Bundan birkaç ay önce Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Meclisinden borçlanma yetkisi istedi ve Çorlu Belediyesi 10 Milyon lira kredi çekti. Ne var bunda diyeceksiniz. Hemen yazayım.

Çekilen kredilerle halk zannetti ki, Çorlu’nun yolları yapılacak, alt yapısı yapılacak, eksik olan işler yapılacak. Hepsi bitti bizim Güleç başkan gitti elde kalmış ne kadar balmumu heykel varsa Eskişehir’den aldı geldi. Henüz bunları koymaya yer yokken bu acele neydi onu da anlamış değilim. Meclis üyelerinin bir çoğunun haberi yok. Kimin eli kimin cebinde dedikleri gibi yangından mal kaçırırcasına, yüzlerce CHP li belediye varken, hiç birinin satın almadığı balmumu heykelleri neden apar topar Ahmet Sarıkurt Çorlu’ya getirdi. Toplam heykel sayısı 110 tane bunların içinde 12 Eylül darbesinin lideri ve elinde bir çok insanın kanı olan Kenan Evren. CHP darbenin mağduru biziz diyor, onun belediye başkanı gidip tanesine 20 Bin lira verip Kenan Evren’in balmumum heykelini Çorlu halkının gözünün içine sokuyor ve üstelik de bunu görmek için halka paralı giriş ücreti koyuyor. Bu millet çok mu meraklı darbeci bir generalin heykeline. Çok istiyorsan evine götür baş köşeye koy. Her gün sabah akşam tekmil ver.

Akıl almaz Skandal iddialar!

Gelelim işin skandal buutundaki iddialarına. BURA DA YETKİLİ MAKAMLARI GÖREVE DAVET EDİYORUM DEMİYORUM. Gerek yok çünkü bu güne kadar yaptığım bir çok belgeli haber için kılını kıpırdatmayan yetkililer sadece seyredin. Çadır devleti haline gelmiş bir yerde bunlar da son derece normal zaten.  Başkan Sarıkurt Ocak ayı meclisinde demişti ki, balmumum heykellerin parasının bir bölümünün yatırıldığı, kalanın da taksit yapıldığı. Hadi canın sende. Şimdi iyi okuyun…Bu iddialar doğruysa çok mide bulandırır. Çok toz kaldırır. Balmumum heykeller için başkan yardımcılarından birinin Muhasebe ye E imzalı talimatla ödeme yapılması konusunda talimat vererek, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve heykellerin sahibi Yılmaz Büyükerşen yada kızının şirket hesabına 2.700 Milyon, yani eski para ile 2 Trilyon, 700 Milyar para yatırıldı mı. Yatırıldıysa bu hangi ihale kanununun ödeme emrine uygun bir şekilde yapıldı ve fatura karşılığında mı ödeme yapıldı.  Balmumu heykellerin Kültür Müftülüğü tarafından 22-B maddesi ile alınması gerekmiyor mu.  Bu hizmet alımının ihale yolu ile yapılması gerekmez mi, ihaleye katılan kişilerin Kültür Bakanlığının belirlediği yeterlilik belgeleri vs bir çok belgeye sahip olması gerekiyor, Yılmaz Büyükerşen başta olmak üzere şirket eğer ki kızına ait se ve kızının üzerinden alım yapıldıysa, Kültür Bakanlığının istediği belgelere sahipler mi. Değilse hangi kanun maddesince bu alımlar yapıldı. Daha ihale vs bir şey olmadan bu bahse konu olan 2.700 milyon para yattıysa, bu para geri istenmesi gerekir, istendi mi, geri iade istendiyse nasıl bir yol izlendi. Eğer ki bu iddialar doğru çıkarsa, tabi ki üzerine gidebilecek cesarete sahip birileri bu konuyu araştırsa ucu kimlere kadar dokunacağını tahmin bile edemeyeceğiniz büyük bir saadet zinciri görebiliriz.

Durumlar böyleyken, başkan çıkıp Meclis toplantısında yarısını ödedik kalan yarısını taksit yaptık dediğini hatırlatmak gerekir diye düşünüyorum. Sanata, ve bu tüp etkinliklere karşı değilim. Sadece şeffaflık yok, halktan bir çok konu gizleniyor. Bir şehrin marka değeri yoksa o şehirden bir şey beklemeyin. Peki bu kadar balmumum heykelini nereye koyacaksınız. Eski tarihi belediye binası dedi sayın Sarukurt. Ranza sistemi kurup yatakhane gibi üst üstemi koyacaksınız o kadar heykeli. Sonuçta hepsi 110 adet. Tarihi bina için hatırlatayım şimdiden, yarın elinizde patlarsa  ağlamayın milletin karşısına geçip, O bina için Anıtlar Kurulu bu şekilde  bir düzelmemeye izin verecek mi. Hadi bir sorun çıktı yazın ortasında, o heykeller erimeye başlayınca mumları alıp artık bir şeyler yaparsınız da ne yaparsınız bilmem. 

Ak Parti İlçe Başkanı Neden Sessiz!

Şehir de bunca skandalları zinciri almış başını gidiyor. Şehir yaşanmaz bir hale gelmiş, Asayiş yok, can güvenliği yok. İktidar partisinin ilçe başkanı neden hala çıkıp bir iki kelime bir değerlendirme açıklaması yapmaz. Bu iddiaların büyük bir bölümünü hatta daha fazla gerçeği, bizim bilmediklerimizi biliyor ama sesini çıkartamıyor. Koltuğa bekçi yerine koltuğun hakkını verecekler gelsin göreve her kademede. Sonuç koskoca berbat bir şehir. Son Bir ayda Üç tane genç saçma sapan bir şekilde katledildi. Yine ses çıkmıyor. Biraz da siyasilerin canı yansa, acıların ucu biraz da onlara değse, bak ne sesler çıkar. Bırakın Ankara’yı ses ta ki Çin’e bile gider.

Bu haber 405 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2