Tarih : 2/19/2020   |   Saat  : 12:24:50 PM  

HEM DİLENCİLİK YAP HEM DE İSRAF ET AYRANI YOK İÇMEYE……!

Abdurrahim YILDIRIM

07 Ocak 2020, 17:25

Abdurrahim YILDIRIM

Merhaba değerli okuyucularım. Öncelikle 2020 yılının sevdiklerinizle birlikte ,sağlık ve huzur içinde her şeyin gönlünüzce geçeceği bir yıl olmasını dilerim. Keşke yeni yılda sizlere daha huzur dolu iç açıcı haberler verebilsek diyorum. Çorlu Belediyesi tutturmuş bir Atatürk evidir gidiyor. Ergene hemen 5 Kilometre yanı başında yapıyor ve maliyetinin büyük bir bölümünü Kalkınma Ajansından hibe olarak alıyor. Bizimki ne yapıyor, Para yok diyerek ağlanıyor, yeni yılda personel maaşlarını bile zor öderiz diyerek meclis toplantılarında ağlama duvarına dönüyor, öbür taraftan da çıkıyor trilyonluk maliyetle Atatürk evi yapmaya kalkıyor.

Diyeceksiniz ne var bunda. Çok şey var. Birincisi Atatürk evinin yapıldığı yer AVM ye çok yakın ve bu AVM ye kıyak geçmek için yapılan bir projedir. Atatürk evi yapacaksanız, Ulu Önder Atatürk Çorlu’ya ilk geldiğinde kaldığı yani Gazi ilk okulunun bahçesine ve o bölgeye yapabilirsiniz. Hem de ölü bölge haline gelen o semtimiz biraz olsun canlanmış olur. Çorlu’nun Onda Biri kadar olmayan bir çok yerde Kent Müzesi var, bizde neden olmasın. İnsanlar ellerinde tarihi değer taşıyan ne varsa götürmüşler müzeye bağış yapmışlar. Bir çok yöremizi gezdim ve mükemmel Kent Müzeleri yapılmış. İçi orijinal malzemelerle donatılarak gelecek nesilleri için güzel bir eser bırakılmış. Adamlar bu eserleri yaparken birkaç kişiye yada AVM lere peşkeş çekmemişler.

Bu AVM takıntın ne diye soracaksınız mutlaka. Benim bir takıntım yok da,,, birileri zamanında bu AVM için kıyak olsun diye Belediye nin yerini satmadı mı, sattı. Aradan geçen birkaç yıl sonra Mahkeme kararı ile satış iptal edilince, Çorlu Belediyesine devlet dedi ki “pamuk eller cebe” aldığın parayı geri öde bakalım. AVM haklı olarak kaç yıl önce ödediği parayı yasal faizleri ile birlikte belediye den geri isteyebilir tabi ki, istedi mi bilinmiyor. Neden kamuoyuna bir açıklama yapmıyor her iki taraf da o da bilinmiyor. Kalkıp birileri “Bu iş te kirli pazarlıklar mı yapıldı” diye sorunca da demediklerini bırakmayan bu zihniyete önce bunun açıklamasını kamuoyuna yapmalıdır. Çorlu Belediyesinin bu AVM ye olan sevgisi nereden geliyor acaba. O zaman Belediyeye ait olan yer satıldığında ne kadar para alındı, şimdi ne kadar ödemesi gerekir. Bu paranın geri ödenmesi ve başka ince işleri de eklediniz mi baya derinlere inecek. En iyisi yapalım bir Atatürk evi, alan da satan da razı dedikleri gibi konu kapansın mı oldu yani. Yoksa işin içinde önceden yapılmış kirli pazarlıklar mı var acaba. Hıdırağa mahallesi muhtarı Fatma Özel, resmen isyan ediyor. Mahalle muhtarlığının oldu yer uyuşturucu kullanıcılarının meskeni oldu. Muhtar makamına gidemiyor. Belediye den rica ediyor küçük bir yer tahsis edin diye. Belediye ödeneğimiz yok diyor. Şaka gibi. Muhtar hanım sizden Köşk yapmanızı istemiyor, sadece 40 Metre karelik küçük bir yer istiyor. Tabi sağa sola savurmaktan buralara para kalmıyor.

Heykellerle Akıl Almaz İsraf!

Gelelim işin İsraf konusuna. Çorlu Belediyesi Atatürk evi yaptıracağım diye resmen dilencilik yapar gibi para toplarken, İsrafı da hiç elden bırakmıyor. Kültür Müdürlüğündeki israfın haddi hesabı yok. Aylarca yazıp konuşuyoruz, devlet yetkilileri sadece izlemekle yetiniyor. Çorlu Belediyesi, Eskişehir den 110 tane Balmumu heykeli satın alıyor. Para yok diye ağlandığınız şu dönemde çok da lazımdı ya heykeller.  Çalışanların maaşlarını nasıl vereceğiz diye meclis te ağlanırken hiç aklınıza gelmedi mi bu heykellere bu kadar parayı vermek akıl işi mi diye. Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde uzun zamandır duran ve yüzlerce CHP li belediye varken, hiç biri bu kadar parayı verip almazken, bizim zengin Çorlu Belediyemiz gitti o heykellere 2.5 milyon ödeyerek aldı. Yani eski para ile 2.5 Trilyon. Bereket versin bir bu eksikti o da oldu. Adama demezler mi, Atatürk evi yaptırıyorum diye dileniyorsunuz. Ak Partili bir çok isim demirinden, çimentosuna bir çok malzemesini veriyor. Peki bu kadar parayı verip de heykel almak çok mu akıl işi. Bence değil de bunlar çok fazla akıllı olduğu için düşünmüş almışlar. Ayranı yok içmeye Tahtırevanla gider S…… dedikleri bu olsa gerek. Birde bu heykelleri koyacak yeriniz ve onları muhafaza edebilecek ortamınız var mı merak ettim sayın Çorlu Belediyesi yetkilileri. Aylarca bir çok yolsuzluk ve israf konusunda bir çok kez yazıp, konuşup soruyoruz onlara cevap vermekten acizsiniz bunlara nasıl cevap verebileceksiniz, susmakta sizde haklısınız. Sizce de ilginç değil mi değerli okuyucularım. Bu 110 tane Balmumu heykeli nerde saklayacaksınız. Şu an yer yok. Belediye Mezbaha nesi şimdilik işinizi görür. Malum soğuk yerde tutulması gerekir heykellerin. Şimdi havalar biraz soğuk da yarın ısındı mı ne yapacaksınız. Mezbaha işi fena değil, Orada günde bir çok kesin oluyor. Gelen her kişi ve hayvan başına iki tane bilet kesin on yıla kalmaz maliyeti çıkartırsınız.

Bu haber 333 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2