Tarih : 11/20/2019   |   Saat  : 5:20:17 PM  

YUH ARTIK BU KADARINA DA PES YANİ

Abdurrahim YILDIRIM

28 Eylül 2019, 14:07

Abdurrahim YILDIRIM

Yeni Sayfa 1

Merhaba değerli okuyucularım. Bunca yıl köşe yazılarıyla karşınızdayım, bu kadar ilginç bir başlık atmamıştım doğrusu. Çorlu Belediyesindeki trilyonluk israfı yaklaşık 8 aydır gündeme getiriyoruz. Bir çok belgeleri, bir çok bilgileri yayınladık. Bu güne kadar Savcılık ve hiçbir yetkili kurum, Ak parti teşkilatları tek kelime etmedi. Hiçbir yetkili kurum bu neyin nesidir diyerek ne bizi davet edip bilgimize baş vurdu nede kayda değer bir işlem başlattı. Bende dedim “Yuh artık. Bu kadarına da pes doğrusu. Bu kadar sessizliğin altında ne gibi bir çıkar ilişkisi ve kirli pazarlıklalar yatar” diyorum

Çorlu Belediyesine ait 2018 yılı denetim komisyonu raporunda, Kültür müdürlüğünün hizmet alımlarında yüksek miktarlardaki faturaların bir çoğunun müdürünün aynı olması çok dikkat çekici ve ilginç. Eğer ki yetki bir makam ve Savcılık isterse tüm belgeleri eksiksiz olarak da verebiliriz. Örneğin Aşure faturasının, 750 kişilik, kişi başına 105+ KDV  ve 85+KDV den alınan Tabldot usulü yemek ve yine kişi başı 230+KDV den yüzlerce kişinin misafir edildiği iddia edilen Otel faturaları. Ne garip ki bu faturalar değişik isimlerde firaklara ait olsa da genel müdürlerinin tek bir isim olması çok manidar değil mi sizce de.  Bu başarılı Müdür maşallah bir çok şirket de aktif görevde görünmekte ve fahiş fiyatlarla, Çorlu Belediyesine kesilmiş faturalardaki tüm şirketlerde ismi geçiyor.

Bu ismi geçen şirketlerin bazıları Çorlu’da görünürken, bazılar Çorlu dışında. Hani Belediye başkanı diyordu ya, biz ilk önce alışverişimizi Çorlu esnafından yapacağız diye. Hadi canım sende demezler mi adama. 750 kişilik Tabldot usulü yemeği Çorlu’da en fazla 25 TL ye verecek esnaf mı yoktu da siz gittiniz kişi başı 105+KDV den İstanbul’da bulunan bir firmaya verdiniz.  Yine bu namı diyar müdür beyin ilişiği olan firmalardan biri de Organizasyon üzerine. Bu firmaya Çorlu’da bulunan neredeyse tüm basın kuruluşları, Çorlu Belediyesinin yönlendirmesi ile organizasyon ve reklam faturaları kesti. Toplamda olsun 20-25 tane basın kuruluşu, her biri Bin TL reklam bedeli fatura kesti. Bu firma da Çorlu Belediyesine yaklaşık 70 Bin+KDV organizasyon faturası keserek aradaki farkın kimlerin cebine indiğini görmeniz çok da uzun bir zaman almaz.   

Aşure faturasına gelirsek, yüne firma Müdürü aynı isim. Aynı şahıs. Aşure Çorlu’dan bir firmadan 3,500 adete alınıyor ve 4 TL fatura ediliyor. Buraya kadar normal. Bundan sonrası ise ilginç ve rezalet. Yine bu işgüzar müdürün firması ortaya çıkıyor ve Aşureyi Çorlu Belediyesine tanesi 8TL+KDV den 18 Bin adete olarak kesiyor. Yine aradaki fark kimlerin cebine gitti dersiniz. İş güzar bu Müdürün firması hiç suya sabuna dokunmadan, sadece masrafı bir adet fatura koçanı olup cebe indirdiği ve hiçbir masraf etmeden Çorlu Belediyesini, yani Çorlu halkının parasını nasıl bir çırpıda hiç ettiğini görebilirsiniz. Hatta öyle bir aymazlık almış başını gitmiş ki, bu firma geçen yıl yaptığı işin faturasının birini, yani Aşure faturasını 28. 09. 2019 tarihine kesmiş ve bunu biz canlı yayınlarda ve haberlerimizde gündeme getirene kadar Belediye de kimse fark edememiş. 

Bu ve buna benzer Çorlu Belediyesi 2018 denetim komisyonu raporunda fahiş fiyatlardaki hizmet alımlarının büyük bir bölümünün en fazla Beş, Altı firmanaysa verilmesi ve bu firmaların Müdürlerinin de hep tek bir isim olması sanırım artık yetkili makamların da dikkatini çeker de zahmet olmasa gerekeni yaparlar. İnanıyorum dik duruşlu temiz bir çok bürokratımız ve yetkili makamlarımız var. Tek sorun siyasetin işi gölgelemesi ve siyasi baskılar yüzünden temiz, dürüst bürokratların iş yapamaz hale gelmesidir. Üzerlerindeki siyasi baskı kırılsa Bürokrat ve yetkili makamlarımız gerçekten bunların suyunu çıkartır da işte, lanet olsun siyaset her yede kirli yüzünü yüne sergiliyor.

Ak Parti Neden Sessiz!

Çorlu Belediyesinde olaylar ve israf bu kadar apaçık ortaya serilmişken, bizler 8 aydır canla başla bu rezaleti ortaya dökmüşken, Ak Partinin Tekirdağ Milletvekilleri ve İl Başkanı, Çorlu İlçe Başkanı hala neden sessiz. Bir çok kez soruyorum bu konuda neden sesiz kaldıklarını verdikleri cevap şu; “Biz sizin bu yaptığınız haberlerle ilgili olarak Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Yargıya müdahale eder gibi olmayalım. Ondan fazla konuşmak istemiyoruz” Gerçekten mi. Bizde bunu yedik. Israrla ve aylardır bu konu için talep ediyorum. Madem ki Cumhuriyet Savcılığına verdiniz Belediye ile ilgili haberlerinizin incelenmesini istediniz. Peki neden aylarca istememe rağmen dosya numarasını en azından paylaşmıyorsunuz. Bir iki kelime eleştiri yapana bir basın toplantısı yapınca incileriniz dökülmez. Gelin biraz samimi olun. Bu yalanlara ana okulu çocukları bile güler. Gün gelir Adalete sizde muhtaç olursanız hangi kapıya gideceksiniz merak ediyorum. 

Bu haber 332 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
CHP KONGRELERİNDE Kİ İNCE HESAPLAR VE DÜŞMAN KARDEŞLER
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 279. Sayı
Trakya Gündem 279. Sayı
Trakya Gündem 278. Sayı
Trakya Gündem 278. Sayı
Trakya Gündem 277. Sayı
Trakya Gündem 277. Sayı
Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 276. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2