Tarih : 10/22/2019   |   Saat  : 7:11:48 AM  

BELEDİYE’NİN KİRLİ DEFTERLERİ AÇILDI YETKİLİLER NE YAPACAK

Abdurrahim YILDIRIM

13 Eylül 2019, 18:34

Abdurrahim YILDIRIM

Merhaba değerli okuyucularım. Öncelikle büyük bir mücadele ve sabırla, ele geçirmek için yaklaşık olarak 6 aydır çaba gösterdiğimiz Çorlu Belediyesi 2018 yılı Denetleme komisyonu raporuna nihayet ulaştık. Peki bu güne kadar bunu neden Ak parti İlçe teşkilatı ve sayın başkanı açıklamadı. Bu güne kadar neyi bekledi ve sustu diye hepiniz haklı olarak sorabilirsiniz. Bizde aylarca sorduk. Bir çok program ve canlı yayınlarımızda hep bu dosyaları dile getirdik. Fakat değişen bir şey olmadı ve Ak parti Çorlu ilçe başkanlığı ve il başkanlığından bu güne kadar bu konuda tek bir kelime açıklama maalesef ki yapılmadı.

Bazı mecralar beni Ak parti yandaşı olarak eleştiriyor. Fakat yanıldıkları bir şey var. Ak parti ve teşkilatlarını kim ne kadar eleştirmiş, kaç tane haber yapan var bu konuda önce ona bakmak lazım. Örneğin, bu denetim komisyonu raporu için yaklaşık Dört ay önce https://www.trakyagundem.net/haber_detay.asp?haberID=2700 “ÇORLU AK PARTİ DENETİM KOMİSYONU RAPORUNU NEDEN GİZLİYOR” başlıklı haberi 13 Haziran günü yapmışım. Demek ki kimseye diyet borcu olmadan herkesi hak ettiğince eleştirebiliyor, haber yapabiliyorum.

Gelelim Pandoranın kapağına, yani Çorlu Belediyesi 2018  denetim komisyonu raporuna. Neler yok ki. Ben dört, beş gündür ayrıntılı bir şekilde 164 sayfadan oluşan raporu incelemeye çalışıyorum, midem bulandı. İsrafın haddi hesabı yok. Mal alınmış ama neden, niçin, nerelere harcanmış, özellikle koskoca denetim raporunda binlerce kalem mal alımı varken, bu mal ve hizmet alımları yıl boyunca ne garip ki aynı firmalardan alınması sizce de normal mi. Çorlu Belediyesi Kültür Müdürlüğü harcamaları ve mal, hizmet alımlarında koskoca Çorlu’da sadece bir firmamı bulabilmiş de hep yıl boyunca aynı yerlerden hizmet ve mal alımı yapmış. Yasa gereği kamu kurumlarından hizmet ve mal alımlarında vergi ve SGK borcu yoktur yazıları alınması gerekir bunlar yapıldı mı bu da ayrı bir soru işaret. Bu güne kadar ne sorduksa hiçbir açıklama alamadığımız için Belediye yetkililerinden yine de ben sormuş olayım.  

Şimdi bunca kirli defterden, denetim komisyonu raporundan, birkaç kesit paylaşmak istiyorum sizlerle; “İstanbul da bulunan bir Emlak firması Masa- Sandalye kiralama işinden Çorlu belediyesinden 98 Bin lira para kazanmış. Eyyy Emlakçıkar iş yok diye üzülmeyin bak elin oğlu İstanbul dan gelip iş yapıyor. Bu Masa Sandalye kiralama işinde Çorlu dan kimler var acaba. sanırım Belediyenin bir çok yanlış işini bu arkadaş Masa- Sandalye kiralayarak kapatıyordur” diye sordum….

Çorlu’da bir çok Pastane varken neden özellikle seçilmiş gibi sadece bir Pastaneden mal ve hizmet alımı yapılıyor. “Çorlu da sadece bir PASTANE mi var da Çorlu Belediyesi Kültür Müdürlüğü hep aynı yerden mal alımı yapıyor. Çorlu da PASTANECİLER Baharı beklerken kışı bile göremedi” diye sordum…..

“Çorlu Belediyesi 74 Bin liralık şapka alımı yapmış, Çorlu'da üç kişiden birine bir şapka düşüyor anlaşılan” diye sordum.

“Çorlu Belediyesi Kültür Müdürlüğü İstanbul da bulunan bir emlak şirketinden 79.296 liralık BAYRAK satın almış. Emlakçıkar ne zamandır bayrak satmaya başladı” diye sordum…..

“Çorlu Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Cenaze yemek paketi ve konaklama hizmetleri alımı işi ne tesadüf ki, hep aynı iki firmadan alınmış. bu firmalar nerede ve neden özellikle bu iki firma” diye sordum….

“Eyyyy Millet sayın Çorlu halkı siz hiç canlı performans hizmeti adı altında 171 Bin liralık iş duydunuz mu. bu ne hizmeti anlamadım inşallah devletimizin yetkili mercileri bunun ne olduğunu sorar” dedim….

“Çorlu Belediyesinin ilaçlama konusundaki hassasiyetine hayranım doğrusu her ay iki kez aynı firma hedef alınarak hizmet alınmış. sanki memleket de başka firma yok. Çorlu Belediyesi nereyi ilaçlattı mübarek bu kadar ilaç la Türkiye’yi dezenfekte edersiniz... İlaçlama adı altında sürekli bir firmaya ve hep aynı firma hedef alınarak hizmet alımı yapılmış çok garip değil mi” diye sordum……

“Çorlu da sokak ve caddeler berbat rezil bir durumdayken, Çorlu Belediyesi Briç turnuvası için adresi çorlu da olmayan bir firmadan hizmet alımı adı altında 235.705 lira hizmet alımı yapmış” diye soruyorum…

“Çorlu Belediyesinde tiyatro adı altında ödenen paralar dudak uçuklatıyor. Çorlu Belediyesine Tiyatro işini kim yapıyor dersiniz” diye sordum. Soruyoruz aylarca bu ve buna benzer binlerce sorunun cevabı hala verilemedi. Gerçekten Çorlu’da Devlet varsa ve bunca şaibe de varsa birileri artık Devletin varlığını göstermesi gerekmiyor mu. Son bir söz de Ak parti ilçe başkanı ve il başkanına. Bizler bu belgelere ulaşmak adına bunca bedeller öderken sizler aylarca susarak sadece saltanat sürüyorsunuz. İnşallah bu suskunluğunuzun bedelini öbür dünyada çok ağır ödemezsiniz. HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR…

Bu haber 459 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
YUH ARTIK BU KADARINA DA PES YANİ
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 274. Sayı
Trakya Gündem 274. Sayı
Trakya Gündem 273. Sayı
Trakya Gündem 273. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2