Tarih : 2/20/2020   |   Saat  : 8:50:05 PM  

MİLLET BAHÇELERİ VE YATIRIMLAR NE OLDU

Abdurrahim YILDIRIM

15 Ağustos 2019, 08:47

Abdurrahim YILDIRIM

Yeni Sayfa 1

Çorlu Eski Devlet Hastanesinin olduğu bölgede yaklaşık 35 dönümlük alanın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum tarafından MİLLET BAHÇESİ  olarak yapılacağının sözünün verilmesinin ardından yaklaşık olarak 10 ay geçti. O günden bu güne kadar belirlenen alan MİLLET BAHÇESİ olmaktan çıkarak resmen Uyuşturucu bağımlılarının bahçesi haline geldi. Son derece berbat ve atıl bir durumda, Şehrin tam ortasında yer alan bu geniş ve büyük arazi ile ilgili Çorlu’da hiçbir siyasinin, STK nın ve derneklerin, Sendikaların seslerini çıkartmaması sizce de normal mi. Bundan bir yıl önce. Hatta daha fazla zaman geçti üzerinden. Çorlu’da görev yapan basın mensupları eski Devlet Hastanesi bahçesinde “PARK OLSUN” sloganıyla başlattıkları kampanyadan başka da ses çıkmadı.

Bu şehirde yaşayan ve her ortamda kendini ön plana çıkartmak adına her yere atlayanlar merak ediyorum. Sizler, eşiniz, çocuğunuz ve akrabalarınız hiç o alandan geçmiyor mu. İnsanlar oradan geçerlerken korkar oldular. Her yerde sirk boy göstermeyi adet edinenler, O da ve Dernek başkanlarından tutun da Sendikalara, Muhtarlara  kadar  ve siyasi partilerimizin ilçe başkanlarına kadar neden tek kelime etmezler. Sizler saat 17 den sonra başka bir dünyada mı yaşıyorsunuz. Hiç bu olumsuzluklardan etkilenmiyor musunuz. Mutlaka her olumsuzluk bu şehirde yaşayan herkesi etkiler. TBMM Başkanı Mustafa Şentop gibi büyük bir fırsat ayağımıza kadar gelmiş, her derdi sorunu çok rahat bir şekilde anlatabilecek imkan varken, bu şehrin söz sahibi olduğunu zanneden ve hatta iddia edenler acaba Şentop Hocaya bu güne kadar bu konular için tek kelime ettiler mi dersiniz. Adeta karanlıklar şehrini andıran Çorlu’nun tam ortasında kalmış en güzel bir yer bu gün insanların yanından geçmeye dahi korktuğu bir alan haline gelmişse bu utanç ve ayıp hepimize aittir.

Ahmet Sarıkurt 190 Bin Lira Cebinden Ödemiş!

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı öncesinde, Çorlu Belediyesi tarafından kurulan Kurban satış,  merkezinde çıkan yangında  14 tane büyük baş  hayvan telef olmuş,  Zarar 160 bin lira gibi bir rakam ortaya çıkmıştı. Çorlu Belediyesinin ihmalinin olduğu resmen doğrulanan yangın sonucunda, hayvanlarının kaybeden vatandaşa Belediye zararın karşılanacağını bildirmişti. O gün bu gün üzerinden Bir yıl geçti. Konuyu Ak parti Belediye Meclis üyelerine Ağustos ayı olağan Meclis toplantısında gündeme getirmelerini rica ettim. Verilen arada Ak Parti ve MHP Belediye Meclis üyeleri kendi aralarında istişare ederek, bu konunun gündem gelmesinin son derece uygun olacağını dile getirdiler. Öncelikle duyarlı davranarak meclise taşınması konusunda rica etmiş olduğum konuyu ele aldıkları için teşekkür ediyorum. Ak Parti Gurup sözcüsü Mustafa Eryılmaz söz alarak, Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a sözlü olarak; “Geçen yıl kurban satış merkezinde belediyenin ihmali sonucunda çıkan yangın da hayvanlarını kaybede vatandaşın zararı hangi bütçeden, hangi yönetmeliğe uygun olarak nasıl ödenmiştir” şeklindeki soruya Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkur şu cevabı verdi; “Mağdur olan vatandaşa bu güne kadar kendi cebimden ve bazı abilerimizin destekleri ile 160 Bin Lira ödeme yaptım. Belediyenin bütçesinden her hangi bir şekilde ödeme yapılmadı. Tamamen kendi cebimden ödedim. Bu süreçte bazı abilerimizde bana destek oldular” dedi. Başkan Sarıkurt o bahsettiği abilerinin kim oluklarını açıklamadı. Bizzat Meclis toplantısından sonra da ben kendisine sordum. Konuyu haber yapacağımı bildirdim. Sonuçta yarın öbür gün bu konuyu haber yapınca Öküz altında kimse Buzağı aramasın. Farklı yerle çekmesin. Bende Başkan Sarıkurt’un anlattıklarını sizlerle paylaşma gereği duyuyorum. 160 Bin Lira nın ne kadarını cebinden ne kadarını abilerinden destek alarak ödemiş bilmiyorum fakat vatandaşın sorunu giderilmiş sonuçta. Başkan Sarıkurt aylar önce yayınladığımız bir çok konu da da bu kadar hassas davranıp net bilgiler verse daha iyi olmazıydı. Mesela 105 TL+KDV  ile Tabldot usulü yemeği nasıl almışlar, 8 TL ye Aşureyi nereden ve nasıl almışlar. İnşallah onları da bir gün açıklar.

Mustafa Müdür Çok Kararlı Adımlarla Gidiyor!

Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın Fetö operasyonlarından tutun da suç örgütlerinin üstüne kararlı bir şekilde gitmeye devam ediyor. Aydın katıldığı bir canlı yayında ,Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü yayınladığı basın açıklamasında 15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar il genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 31 şahıs hakkında FETÖ Terör Örgütü’ne üye olmak suçundan adli işlem yapıldığını duyurdu. Türkiye genelinde bir ilke imza attıklarını da duyuran Aydın; “15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası yapılan çalışmalarda, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün mahrem yapılanması içerisinde yer alan askeri personelin yakalanabilmesi için örgütün kullanmış olduğu ‘Ankesör Sistemi’ deşifre edilmiş ve elde edilen bilgilerin tamamı diğer illerle paylaşılarak ülke genelinde yapılan diğer çalışmalara da mihmandar olmuştur.  Ayrıca darbe girişimi öncesi örgütün yapılanması içerisinde yer alan okulların bağlı bulunduğu şirketlere kayyum atamaları ilk kez Tekirdağ İlinde gerçekleştirilmiştir. Darbe girişimi sonrasında cezaevinde bulunan örgüt üyelerine ve ailelerine yardım amaçlı faaliyetlerine devam ettiği tespit edilen örgüt üyeleri yakalanmış ve adli mercilere teslim edilmişlerdir. Böylece örgütün tekrar yapılanmasının önü kesilerek finansal yapılanmasına ciddi bir darbe vurulmuştur” dedi. Gerçekten gurur verici bir durum. Eminim ki çok daha büyük operasyonlara imza atacaktır. Yeter ki tepesinde karanlık eller durup işine engel olacak cüruflar olmasın.

Değerli okuyucularım hepinizin mübarek Kurban Bayramının  en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve huzur içinde nice güzel bayramlar geçirmenizi dilerim .

 

 

Bu haber 221 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2