Tarih : 1/28/2020   |   Saat  : 6:57:52 PM  

TEKİRDAĞ GENELİNDE AK PARTİ’NİN YOL HARİTASI

Abdurrahim YILDIRIM

26 Haziran 2019, 13:26

Abdurrahim YILDIRIM

31 Mart yerel seçimlerinden sonra bir çok belediye ve özellikle büyükşehirleri kaybeden Ak Parti de ciddi bir şekilde teşkilatlarda temizlik beklenirken, Tekirdağ genelinde bunsan sonra izlenecek olan yol haritası üzerinden birkaç fikir, görüş ve eleştirimi yapmak isterim. 31 Mart yerel seçimleri Ak parti için Türkiye genelinde kayıp gibi görünse de Tekirdağ genelinde büyük başarı elde edildiği bir gerçek. Bu başarı gerçekten Ak Paritenin mi yoksa kazanılan Belediyelerde eski başkanların beceriksizliği mi. Sonuçta kazanılmış bir başarı varsa ortada ki var. Bunu da farklı kollardan değerlendirmek gerekir.

2014 Yerel seçimlerine Tekirdağ genelinde CHP 12-0 gibi tarihi bir rekorla Tekirdağ Büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçe belediyelerini kazandı. 2019 seçimlerinde CHP neredeyse tüm ilçelerde mevcut başkanlarla seçime girerken, Ak Parti kesinlikle kazanması muhtemel ilçelerde yaptığı aday hatası yüzünden de en azından İki ilçeyi kaybettiğini de göz önünde tutmak gerekir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine Ak partinin adayı olarak gösterilen isim olan Mestan Özcan’ın kazanmazsa dahi il başkanı olacağını o günlerde herkes biliyordu zaten. Bütünleyici ve toparlayıcı bir isim olarak Mestan Özcan gerçekten uygun bir isim fakat, ilçe başkanlıklarına baktığımız zaman bir çok ilçe neredeyse seçimlerde Ak parti için çalışmayı bırakın, Ak Partinin kaybetmesi için ellerinden geleni yaptılar. Yıllarca partiye sızmış bir gurup din tüccarı, menfaat çetesi Cüruflar sayesinde yine olan halka oluyor maalesef. Bu Cüruf zihniyetini hiçbir şey kaybetmediği gibi her dönem kazanan kesim oluyor. Daha düne kadar 15-20 metre kare yerde işini çevirmeye çalışan, ay başını ancak getirebilenler bu gün bakmışsınız hepsi iş adamı olmuş çıkmışlar. Dünkü kıçı kırık birkaç Cürüf sayesinde maalesef halkın beklediği hizmet gelmediği gibi, bir çok yolsuzluk ve israf konusunda Çorlu Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerde de ses çıkartmayan din tüccarı, menfaat çetesi bir gurup Cüruf sayesinde herkes sıkıntı yaşamakta.

Mestan Özcan yeni ile yönetimini de açıklayıp yoluna hızlı bir çalışma temposu ile devam edeceğinin sinyallerini  verirken, sanırım her ilçede teşkilatlara sızmış bu Cürufları temizlemek adına bir şeyler yapması gerekir.  Ülke genelinde kan kaybeden Ak parti Tekirdağ’da da sanırım bu zihniyet devam ettikçe büyük oy kayıpları da kaçınılmaz olacaktır. Mestan Özcan teşkilatları çok iyi bilen, yaklaşık 14 Yıldır da Ak Partinin içinde aktif olan bir isim. Bence yapması gereken en önemli iş, partisinin Belediye Meclis üyelerini çalıştırmak olmalı. Bir çok ilçede bakıyorsunuz Ak Partinin meclis üyeleri ile teşkilatların arası baya açık ve ilçe başkanları meclis üyelerine ya söz geçiremiyor, yada bazı meclis üyeleri gerçekten bir şeyler yapmaya çalışsa da ilçe başkanları tarafından önleri kesiliyor. Kime sorsan en temizi ve en iyisi benim diyor.

2018 Belediyelerin denetim komisyonu raporları gerçekten tüyler ürperten israf ve harcamalarla dolu. Resmen yandaşa candanşa peşkeş çekmişler paraları. On liralık bir iş neredeyse Yüz liraya yaptırılmış, bir de üstüne bunu yazdığımız zamanda bize atılmayan iftira kalmıyor. Çorlu Belediyesinde ve Ergene Belediyesinde kime sorsanız meclis üyeleri bazında nerdeyse hepsi denetim komisyonu raporlarından şikayetçi. Fakat bakıyorsunuz ortada icraat yok. Geçen hafta  “ÇORLU AK PARTİ DENETİM KOMİSYONU RAPOTUNU NEDEN GİZLİYOR”  https://www.trakyagundem.net/haber_detay.asp?haberID=2700  başlığı ile yayınladığım habere ve Fecebok sayfamda Ergene Belediyesi ile ilgili yaptığım eleştiri için, 2018 denetim komisyonu raporu ile ilgili ben şahsen Çorlu ve Ergene Ak Parti ilçe başkanları ve Belediye meclis üyelerinden kamuoyunu tatmin edecek ciddi bir açıklama beklerdim. Çorlu ilçe başkanı demiş ki konu Ankara’ya iletildi, Müfettiş talep ettik, vs maden bunlar yapıldı. Çıkın bun yazışmaları vs ne evrak belge varsa kamuoyuna paylaşın. Neden bu yaptığınızı iddia ettiğiniz konuları paylaşma gereği duymuyorsunuz. Gizli saklı bir şey değil bu. Ayıp ve günah da değil. Siz orada halkın parasını belediyenin gerçekten düzgün bir şekilde harcayıp harcamadığını kontrol etmek adına varsınız. Yazıklarımızdan bizi öcü gibi de görmeyin. Görürseniz de siz bilirsiniz, ama ortada bir gerçek var yarın öbür gün o koltuklardan kalkıp gittiğinizde sokak da ve çarşıda gezerken insanların size ne dediği ve nasıl bakacağı çok önemlidir.   Ak parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın bir an önce bu konulara öncelik vermesi gerekiyor. İlçelerde SOS veren bir ortam varken maalesef siz de çok başarılı olamazsınız sayın Mestan Özcan. Benim acizane bir eleştirim ve görüşlerim bunlar. Bunca yolsuzluklar belgelenmişken yetkili makamlar neden hala sessiz onu da anlamış değilim. Eski Süleymanpaşa Belediye Başkanı vardı kendini bir halt sanan, millete tepeden bakan ve 31 mart gecesi de milletin tepe taklak ettiği Ekrem Eşkinat. Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesi ile ertesi gün Savcılığa alınabiliyorsa belediyelerdeki bunca yolsuzluk içinde en azında yetkili makamlar ertesi gün olmasa da ertesi sene bir zahmet gereğini yapsınlar.

Bu haber 186 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
BALMUMUN DAN AKIL ALMAZ REZALET İDDİALARI
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

En Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2