Tarih : 10/15/2019   |   Saat  : 4:48:08 PM  

DERİN AKP VE BELEDİYELERDEKİ KİRLİ İŞLER

Abdurrahim YILDIRIM

12 Haziran 2019, 10:11

Abdurrahim YILDIRIM

Yeni Sayfa 1

Ak Parti kurulduğu günden bu güne kadar partiye sızmış Din tüccarı ve menfaat çeteleri sayesinde bu güne kadar bölgemizde belediyelerle ilgili bir çok belgeli şaibeler ve belediyenin büyük paralar harcayarak devletin zarara uğratıldığına dair haberler çıkmasına rağmen hiç birine dokunulmaması ve sadece gaz almak için yapılmış bir iki Müfettiş soruşturmasından öte gitmemiş bir manzara ile karşı karşıyayız. Özellikle daha düne kadar sadece 30 Metre karelik bir dükkanda sade bir esnaf olarak ay başını ancak getiren, borçlarını zar zor ödeyebilen birileri, bu gün bakıyorsunuz Trilyonluk iş adamı olmuşlar, Müteahhit olmuşlar, Vay ve nereden gelir bu değirmenin suyu. Bu bir gurup Cüruf, ne tesadüftür ki, Ak Parti ve CHP de siyasete girince bir anda parlayıvermişler. 

CHP de siyasete girip de bir anda zenginleşen sözüm oda dünün ayakçı tayfası ile Ak Partinin ne alakası var diyeceksiniz. Bal gibi de var. Nasıl mı; Rantın ve menfaatin partisi yok biliyorsunuz. Bu rant çeteleri ve Din tüccarı çeteleri de her ortamda kendilerine yer bulabildikleri için, bunlara parti vs hiçbir şey fark etmiyor. Uzun zamandır hep söylediğim bir konu var. Bu yazıyı tamamen okuyunca beni çok daha iyi anlayacaksınız. Ak Parti içinde yıllarca siyaset yapan bazı Cürufların bir çoğu nasıl mı ceplerini doldurdu. Belediye meclislerinde görev alanlar mı dersiniz. İlçe başkanlarından tutun da il ve ilçe yönetimlerinde görev alanları mı deşiniz say say bitmez. Bu cüruf zihniyetinin döküntüleri görev aldıkları zamanlar içerisinde Belediyelerde dönen bir çok pisliklere neyin karşılığında göz yumdular. Hangileri hangi belediye başkanlarının resmen askeri gibi davranıp, babalarının karşısında ceket ilikleyip esas duruşta beklemedikleri kadar Belediye başkanları karşısında bekledir. Yok öyle30 Metre karelik küçücük bir dükkandan devasa iş adamlığı Müteahhitliğe atlamak. Kimse aptal değil. Derin AKP ve gerçekten davasına hizmet etmeye çalışan Ak partili kişiler işete bu nice noktada ayrılıyor. Derin AKP nin güçlü olduğu bir ortamda samimi ve davası için, milletin ve devletinin menfaatleri için canla başla çalışan gerçek Ak Parti mensupları maalesef her geçen gün daha fazla dışlanıp ötekileştirildiği için parti büyük derin yaralar almaya başladı.

Geçmiş yıllara bir göz atalım. Ak Parti içinde yıllarca milletvekilliği yapan şahsiyet ve bu güne kadar gelmiş geçmiş vekillere bir bakalım. Kaç tanesi kalkıp da Belediyelerdeki yolsuzluklar için tek kelime debildiler. Kaç tanesi çıkıp da bir çok belgeli yolsuzluk haberleri karşısında bir tek kelime eleştiri yapabildiler. Kaç tanesi çıkıp resmen kabak gibi ortaya dökülmüş bir çok pisliğin üzerine gidebildiler. Ak Parti kuruldu kurulalı Tekirdağ Milletvekilliği yapmış olan kaç tanesi ne yaptı ona bakmak lazım. Kaç tanesi dün neydi bu gün ne durumda ona da bakmak lazım. Bir çoğu dünyalığını yapmış, Yedi sülalesine yetecek mal mülkü varken, onları seçip göndermek için canını dişine takıp çalışan bir çok kişi evine ekmek götüremiyor.  Anlayacağınız Memleket resmen parsellenmiş ve belli zümrelerin elinde bir avuç kişinin oyuncağı olmuş bir ülkeden ne bekleyebilirsiniz.

Gelelim İl ve İlçe teşkilatları, belediye meclis üyelerine. Bu güne kadar gelmiş geçmiş Ak parti içerisindeki görev yapmış İl ve  ilçe başkanları, Belediye meclis üyeleri, neler yaptı dersiniz. Bir çoğu çıktılar seçimlerin yıl dönümünde basının karşısına geçip şov yapıp belediye başkanlarını sert sözlerle eleştirdiler. Akşamına da hemen can ciğer kuzu sarması olup yollarına devam ettiler. Daha düne kadar zor geçinenler ne keramet varsa belediye meclis üyesi olunca bir anda büyük iş adamı olmuşlar ama gerçekten ADAM olamamışlar hala o ayrı bir konu. ADAM olmakla iş damı vs olmak çok ayrı kavramlardır. ADAM olup anlayana. Birde belediyelerde iş takibi yaparak adam olduğunu zanneden fakat beş kuruş etmeyecek cürufları da sayarsak gerçekten bu partinin  resmen kimlerin elinde kaldığını çok daha net bir şeklide görebiliyoruz.

Bu kadar menfaat çetesi sadece Ak parti içinde mi var diyeceksiniz. Tabi ki yok, her yere bir virüs gibi yayılmışlar. Yarın Ak Parti dağılma sürecine girsin ilk ihaneti yapacak olan bu cüruf zihniyetin döküntüleri olacaklardır.  Eeee Ak Parti içindeki derin AKP zihniyetinin döküntüleri yıllarca CHP içindeki cüruflara ses etmediğine, onlarla ortak çalıştığına göre, CHP içeresinde dünkü kıçı kırık ayak işlerine koşan birkaç kendi adamlarını da zengin edip ADAM OLAMAMIŞ iş adamı kılığına sokmaları da normal değil mi sizce. El ele Gönül gönüle, can ciğer kuzu sarması olup gidiyorsunuz da bir gün duvara toslarsanız oradan sizleri kimse kazımaz. Kalırsınız o şeklide gelen giden yüzünüze tükürerek. Merak etmeyin o günlerde yakın. Bu cüruf zihniyetin döküntüleri kaynak bittikçe kendi kendilerine saldırıp her biri kimin ne pisliği var dökecek ortaya kendi kıçını kurtartmak için.

Bu haber 358 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
YUH ARTIK BU KADARINA DA PES YANİ
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 274. Sayı
Trakya Gündem 274. Sayı
Trakya Gündem 273. Sayı
Trakya Gündem 273. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2