LİLA GROUP’DAN TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ


Açıklama: Lila Group daha yeşil ve güzel bir çevre için, tüm Türkiye’de örnek gösterilecek güzel bir harekete imza attı. Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kağıdı üreticisi Lila Group’un üst segment markası Sofia ve Türkiye’de modern perakende sektörünün öncüsü Migros, doğal ormanlarımızın devamlılığını sağlamak amacıyla yepyeni bir kampanya başlattı. Kamuoyu aynı güzel hareketleri diğer büyük şirketlerden de bekliyor.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2019
Geçerli Tarih: 20 Şubat 2020, 21:03
Site: Trakya Gündem
URL: https://www.trakyagundem.net/haber_detay.asp?haberID=2850


Yeni Sayfa 1

Lila Group daha yeşil ve güzel bir çevre için, tüm Türkiye’de örnek gösterilecek güzel bir harekete imza attı.  Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kağıdı üreticisi Lila Group’un üst segment markası Sofia ve Türkiye’de modern perakende sektörünün öncüsü Migros, doğal ormanlarımızın devamlılığını sağlamak amacıyla yepyeni bir kampanya başlattı. Kamuoyu aynı güzel hareketleri diğer büyük şirketlerden de bekliyor.   

Geleceğimiz için 10 Bin Fidan’ Hatıra Ormanı!

Kampanya kapsamında Migros mağazalarına özel olarak tasarlanmış Sofia 32’li tuvalet kağıtlarının ve üzerinde kampanya bilgisi bulunan tüm Sofia’ların satışından elde edilen gelirin bir kısmı ile TEMA’ya (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) bağışta bulunularak ‘Geleceğimiz için 10 Bin Fidan’ Hatıra Ormanı’ oluşturulacak.

Son reklam filmi ile bir kez daha doğal ormanların korunmasının yaşamımızdaki önemine dikkat çekerken, üretimde sadece endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaç kullanımını desteklemeye devam eden Sofia, Migros ile ‘Geleceğimiz için 10 Bin Fidan’ Hatıra Ormanı  projesine başladı. Kasım ayının sonuna kadar devam edecek olan kampanya’da Sofia ürünleri 12-25 Eylül 2019 tarihleri arasındaki Migroskop kapsamında indirimli fiyatlarla satışa sunulacak.

İş birliği ile ilgili olarak Lila Group CEO’su Alp Öğücü şöyle konuştu: “Migros ve TEMA gibi ülkemizin iki önemli kurumuyla böylesine kıymetli bir projenin içinde yer almak bizim için mutluluk. Her iki kuruma da iş birlikleri için teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğimiz gibi kurum olarak ülkemiz ve dünyamız için sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk ilkelerimiz gereği çevre konusu sahiplendiğimiz alanlardan biri. Her fırsatta endüstriyel ağaç tarımının, doğal ormanların korunması için önemini söylüyoruz. Bununla birlikte doğal ormanların artırılmasına yönelik de desteklerimiz oluyor. ‘Geleceğimiz için 10 Bin Fidan’ Hatıra Ormanı  projemiz de bu adımlardan biri.  Çok yakın bir süre önce relansmanını yaptığımız doğada çözünebilen ambalaja da sahip olan Sofia markamız ile bu amaca öncülük etmekten gurur duyuyor, projelerimizin iş dünyasına örnek teşkil etmesini arzu ediyoruz.”

Öğücü sözlerine şöyle devam etti: “Son dönemde bir yanda İzmir, Muğla gibi şehirlerimizde ardıardına çıkan orman yangınları, Kaz Dağlarında yaşanan üzücü olaylar, diğer tarafta  Amazon ormanlarında çıkan yangınlar hepimizi derinden etkiledi. Her ne kadar tüm ürünlerimizde endüstriyel amaçla yetiştirilen ağaçlardan elde edilen selülozu kullansak da ham maddesi tamammen selüloz olan bir sektörde faaliyet gösteren kurum olarak doğal ormanlarımızın zarar görmesinin acısını belki de en derinden hisseden bizleriz. Bu farkındalık ve sorumluluk duygusu ile 2014 yılından bu yana yine Sofia markamızın öncülüğünde ülkemizde endüstriyel ağaç tarımını desteklemeye başladık. Dönem dönem hayata geçirdiğimiz projeler ve reklam kampayaları ile bu bilinci tüketiciler nezdinde de oluşturmak için çabaladık. Bu özel proje ile satış gelirlerimizin bir kısmını hatıra ormanlarına aktararak tüketicilerimizi de bu sürece dahil etmek istedik.  İşte ‘Geleceğimiz için 10 Bin Fidan Hatıra Ormanı’  projemizin çıkış noktası da her zamanki doğal ormanları korumaya yönelik sorumluluk anlayışımızla oldu.”

Lila Group Hakkında!

Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Lila Group, 2006 yılında yatırım kararı almasıyla yüzde yüz yerli sermaye ile 2007 yılında Çorlu’da dünya standartlarında temizlik kağıtları üretme vizyonuyla hijyenik temizlik kağıtları üretime başladı. 2012 yılında yapılan yeni yatırımlarla faaliyet alanını genişleten Lila Group, şu anda 140 bin metrekarelik alanda, 150 bin ton kapasite ile sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerindeki tek kampüs içindeki en büyük kağıt üretim tesisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bugün yaklaşık 2 Milyar TL’lik Türkiye temizlik kağıtları pazarı toplamında %12 pazar payının sahibi olan Lila Group, Türkiye’deki kullanıcılarına Sofia, Maylo, Berrak ve Nua Prefessional markaları ile ulaşırken dünyanın dört bir yanında yer alan 77 ülkeye yarı mamul ve mamul ihracatı yaparak ülke ekonomisi için katma değer sunuyor. Lila Group, marka ve ürünlerine dair detaylı bilgi için www.lilagroup.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haber: Abdurrahim Yıldırım