ULUSOY; BELEDİYE’YE OPERASYON OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM


Açıklama: Ak Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca’nın açıklamalarına CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy cevap vererek, siyasi etik kurallarına uyulması yönünde çağrı yaptı. Başkan Ulusoy açıklamasında; “Ak parti İlçe Başkanı Cem Karaca Belediyemize operasyon yapılacağı yönünde algı oluşturmaktadır. Bu sözler ve açıklamalar hiç de hoş değildir. Velimeşe güreşlerinde kendisi şov yapmış vekilimiz Candan Yüceer’e Zat demiştir. Ben sayın Karaca’yı etik siyaset yapmaya davet ediyorum. Belediye’ye operasyon yapılacağını düşünmüyorum” dedi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 06 Temmuz 2019
Geçerli Tarih: 28 Ocak 2020, 18:50
Site: Trakya Gündem
URL: https://www.trakyagundem.net/haber_detay.asp?haberID=2739


Ak Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca’nın açıklamalarına CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy cevap vererek, siyasi etik kurallarına uyulması yönünde çağrı yaptı. Başkan Ulusoy açıklamasında; “Ak parti İlçe Başkanı Cem Karaca Belediyemize operasyon yapılacağı yönünde algı oluşturmaktadır. Bu sözler ve açıklamalar hiç de hoş değildir. Velimeşe güreşlerinde kendisi şov yapmış vekilimiz Candan Yüceer’e Zat demiştir. Ben sayın Karaca’yı etik siyaset yapmaya davet ediyorum. Belediye’ye operasyon yapılacağını düşünmüyorum” dedi.

CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, Ergene Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısından sonra Ak parti İlçe Başkanı Cem Karaca başta olmak üzere Ak parti meclis üyelerinin açıklamalarına cevap niteliğinde bir basın toplantısı düzenledi. Ulusoy gündeme dair konularda önemli açıklamalarda bulundu. Cem Karaca ve Ak Parti gurubunu eleştirdi.

Karaca’nın Sayın Vekilimiz Candan Yüceer’e Zat Demesi Çok Ayıp!

Ergene Belediyesi Temmuz ayı meclisinden sonra Ak Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca’nın; “Ergene de artık kimse rahat uyumasın. Belediyenin her işi büyük bir titizlikle incelenecek ve her şeyin hesabı sorulacak” şeklinde yaptığı açıklama Ergene Belediyesine bir operasyon mu yapılacak şeklinde kamuoyunda çok tartışılırken, CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Cem Karaca’nın ilkeli siyaset yapmak yerine sadece şov yaptığını bildirdi. Ulusoy; “Sayın Cem Karaca ve Ak parti yönetimi, Meclis üyeleri Velimeşe güreşlerine katıldı. Kendisini en iyi şekilde karşılayıp misafir ettik. Fakat sayın Milletvekilimiz Candan Yüceer’in konuşması sırasında alandan ayrılıp resmen şov yapmıştır. Sayın vekilimize Zat demesi hiç de hoş olmadı. Kimse vekilimize Zat diyemez. Cem Karaca’yı etik ve ilkeli siyaset yapmaya davet ediyorum. Böyle bir söz sarf etmek hiç de hoş değil, bir Milletvekiline karşı” dedi. 

Belediyemize Operasyon İması İle Algı Oluşturuluyor!

CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, Ak Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca’yı algı operasyonu yapmakla eleştirdi. Ulusoy yaptığı açıklamada; “Sayın Cem Karaca’nın açıklamalarını doğru bulmuyorum. Bu tür hareketler Ergene de hizmet adına hiçbir işe yaramaz. Arazi satışı yapılıyor. Bu gayet normal bir şey değil mi. Hizmet edebilmek için bir şeyler yapmak gerekmiyor mu. Bizler ne Ata, ne de Dede topraklarını satıp bir yerlere bir şeyleri peşkeş çekme derdinde değiliz, hizmet etme amacındayız. Belediye Başkanımız Rasim Yüksel Ergene’ye tarihi hizmetleri olmuştur. Cem Karaca Ergene Belediyesine operasyon yapılacağı şeklinde imalı konuşmalar ve açıklamalar yaparak resmen algı oluşturmaktadır. Ben Belediye’ye bir operasyon yapılacağını düşünmüyorum, Belediyemizin Ergene OSB deki 350 Bin metre karelik yeri Ak parti hükümetinin çıkardığı kanunla değerinin çok daha fazla altında alınmaya çalışılmaktadır. Nereden baksanız 100 Trilyon edecek ter sadece 19 Trilyona kapatılmaya çalışılıyor. Sayın Cem Karaca ve Ak Parti gurubu, bu konu için  tek kelime etmediler. Kömür santralinin ne kadar çevreye ve sağlığa zararlı olduğunu herkes biliyor. Bu güne kadar Ak Parti den ve sayın Cem Karaca dan tek kelime bir açıklama duydunuz mu. Neden bu konuda tepkilerini göstermiyorlar. Ergene Velimeşe stadına Rasim Yüksel isminin verilmesi konusunda meclis üyemiz Servet Yıldız benim bilgim doğrultusunda bir önerge hazırladı. Rasim Başkanımız sportif anlamda bölgemize tarihe geçecek büyük hizmetler yaptı. Stadyuma isminin verilmesi gayet normal. Ak Partili arkadaşlar buna itiraz edip Atatürk stadı olması yönünde teklif verdi. Bizde memnuniyetle kabul ettik. Belediye olarak Ergene’mizde  gerçekten güzel önemli hizmetlerimiz oldu. Sadece Sağlık mahallesinde 145 Bin, Yeşiltepe de 170 Bin ve Marmaracık da 73 Bin metre kare parke, kilit taşı döşedik. Beş tane modern düğün salonu yaptık. Ak partili arkadaşlar bize çamur atarlarken biraz vicdanları ile baş başa kalsınlar. Söz verdiğimiz gibi 17 mahallemize 17 Kreş sözümüzün arkasındayız ve yapacağız” dedi.

Okul, Cami, Sağlık Ocaklarının İhtiyaçlarını Gidermek Bizim işimiz Mi!

CHP Ergene İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy açıklamalarının son bölümlerinde Ak Parti’nin getirmesi gereken, yapması gereken hizmetlerin bile belediye tarafından yapıldığını ifade ederek şu sözlere yer verdi; “Ergene’de tüm Okulların, Sağlık ocaklarının, Camilerin ihtiyaçlarını belediyemiz karşılamaktadır. Bunlar bizim işimiz mi. Ak Parti hükümeti tarafından yapılması gereken işleri de Belediyemiz yapmaktadır. Sayın Cem Karaca ve Ak Partili arkadaşlarımız bunlardan haberleri var mı acaba merak ediyorum. Devlet Hastanesi dediler İki yıldır sadece bir tabela var. Yolu ulaşımı neredeyse imkansız bir durumdayken buraya nasıl Hastane yapacaklar anlamadım. Buradan Ak partili arkadaşlara sesleniyorum. Gelin siyasi polemikleri bir kenara bırakalım, Ergene Halkımıza hep birlikte hizmet edelim” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım