MUSTAFA ŞENTOP, BÜYÜK DEVLET YATIRIMLARININ SİNYALİNİ VERDİ


Açıklama: Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Ergene ilçesinde katıldığı programda Bölgeye devasa devlet yatırımları için büyük bir şans doğduğunu ifade etti. Şentop Döviz üzerinden hiş bir gücün Türkiye’yi hizaya getirmeye gününün yetmeyeceğini de açıklayarak; “Sayın Cumhurbaşkanımız beni TBMM başkanı olarak göstermesi sadece şahsıma değil, Tekirdağ bölgesine ne kadar önem verdiğinin göstergesidir” dedi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2019
Geçerli Tarih: 20 Şubat 2020, 20:00
Site: Trakya Gündem
URL: https://www.trakyagundem.net/haber_detay.asp?haberID=2577Yeni Sayfa 1

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Ergene ilçesinde katıldığı programda Bölgeye devasa devlet yatırımları için büyük bir şans doğduğunu ifade etti. Şentop Döviz üzerinden hiş bir gücün Türkiye’yi hizaya getirmeye gününün yetmeyeceğini de açıklayarak; “Sayın Cumhurbaşkanımız beni TBMM başkanı olarak göstermesi sadece şahsıma değil, Tekirdağ bölgesine ne kadar önem verdiğinin göstergesidir” dedi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, “Bugün Türkiye kararlı, görüşü, tavrı merak edilen bir ülke haline geldi. Bu da cumhurbaşkanımızın liderliğinde oldu. Cumhurbaşkanımız bütün uluslararası toplantılarda Türkiye'nin görüşlerini sözünü sakınmadan, çok açık ve net bir şekilde söylüyor” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde Ergene Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi tarafından düzenlenen yemekte ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Şentop burada yaptığı konuşmasında Türkiye ve dünyanın zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Türkiye dışarıdan izaha sokulacak, bu sınırların dışından kendisine yön verilecek bir ülke değil. Türkiye'yi böyle bir formattan çıkarttık. Türkiye, bu şekilde tehditlerle yaklaşmaya çalışanlara, Türkiye'ye diz çöktürmeye çalışanlara gereken dersi daha öncede verdi, her zaman da veririz. Bugün Türkiye kararlı, görüşü, tavrı merak edilen bir ülke haline geldi. Bu da cumhurbaşkanımızın liderliğinde oldu. Cumhurbaşkanımız bütün uluslararası toplantılarda Türkiye'nin görüşlerini sözünü sakınmadan, çok açık ve net bir şekilde söylüyor. Mazlumlardan yana tavrını çok açık bir şekilde koyuyor. Dünya barışını sağlayacak önerileri açık bir şekilde başta BM'de olmak üzere birçok yerde dile getiriyor" dedi.

FİLİSTİN MESELESİNDE MESAFE ELDE EDİLEMEDİ

Birleşmiş Milletleri eleştiren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Birleşmiş Milletler 2. Dünya Savaşı’ndan sonra kurulmuş bir kuruluş. Kuruluş amaçları arasında en önemli mesele dünya barışını sağlamak. İsrail - Filistin meselesini çözmek. Kurulduğu tarihten bu yana 60 yıldan fazla bir zaman geçti. Bu süre içerisinde bu iki sorunla ilgili dünya barışının ve Filistin meselesinin çözümünde hiç bir mesafe elde edilemedi” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKE

Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu ifade eden Şentop şunları söyledi: “Döviz kurları üzerinden manipülasyon yapılmaya başlandı. Tatil günlerinde piyasalarla ilgili bir oynaklık oluşturulmaya çalışılıyor. Bunun sebebi nedeni, çok açık bir şekilde önümüzdeki günlerde Türkiye'deki seçimlerdir. Buna yönelik olarak bir manipülasyon yapılmaya çalışılıyor.”
Konuşmasının ardından Ergene Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Soner Er tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop'a günün anısına hediye takdim edildi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım