İSMAİL CEYLAN; MUHSİN BAŞKANIMIZ İÇİN MÜCADELEYE DEVAM


Açıklama: Çorlu Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Ceylan Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Seneyi Devriyesi sebebiyle Mevlit Programında Çorlu İlçe Teşkilatı ve Alperen Ocakları ile Beraber ortak bir basın bildirisi okudu. , BBP lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadete erdiği kaza dosyasının akamete uğramaması için mücadele edeceklerini belirtti.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2019
Geçerli Tarih: 20 Şubat 2020, 20:43
Site: Trakya Gündem
URL: https://www.trakyagundem.net/haber_detay.asp?haberID=2573


Çorlu Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Ceylan Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Seneyi Devriyesi sebebiyle Mevlit Programında Çorlu İlçe Teşkilatı ve Alperen Ocakları ile Beraber ortak bir basın bildirisi okudu. , BBP lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadete erdiği kaza dosyasının akamete uğramaması için mücadele edeceklerini belirtti.

Büyük Birlik Partisinde uzun yıllar hizmet eden ve 2019 yerel seçimlerinde Çorlu Belediye Başkan adayı olan İsmail Ceylan, Merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun ebediyete intikalinin 10’unucu yıl dönümümde yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “25 Mart 2009’da Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı rahmetli liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki çok değerli dava arkadaşımızı şüpheli bir helikopter kazasında hayatını kaybetmelerine ilişkin Cumhurbaşkanımız Devlet Denetleme Kurulu'nu harekete geçirdi ve şüpheler derinleşmişti, dosya bu sayede rayına girmişti. Milletimiz bu karardan sonra bu dosyanın aydınlatılacağı kanaatine varmıştı. Ancak özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması ile milletimiz bu dosyanın kapatılacağı inancına kapıldı. Şimdi ise 10 yıldır soruşturma aşamasında kalan 130 klasörden oluşan dosyanın Malatya adliyesinden Kahramanmaraş adliyesine sevk edilmesi, dosyanın el çabukluğuyla ulu orta bir şekilde incelendiği şüphesi taşımaktayız. Dava dosyalarına kısmi olarak takipsizlik kararı verilmesi davayı basite indirgeyip, dosyayı kapatma girişimi kabul edilebilir değildir.
“Yetkili ve etkili mercilere iletmek isteriz ki; Rahmetli Liderimiz Sayın Muhsin Yazıcıoğlu sadece Büyük Birlik Partisi'nin, Türk-İslam Ülkücüleri'nin, Alperenler'in lideri değil, Kosova'dan Doğu Türkistan'a, Kırım'dan Filistin'e İslam sancağının dalgalandığı, misyonu itibarıyla tüm mazlum, mahzun İslam ümmetinin ve Türk milletinin huzurunu, bağımsızlığını, müreffeh bir hayat yaşamasını ikame etmek için bu uğurda; ömrünü İ'lay-ı Kelimetullah davasına vakf etmiş şerefli bir evladı ve lideri idi/'Kürdü Türkmeni Alevisi Sünnisi kardeşçe yaşadığı bir Türkiye hayal ediyorum" diyen ve "Aynı kilimin motifleriyiz" vurgusunu Türk siyaseti terminolojisine kabul ettiren, 28 Şubat Post Modern Darbe sürecinde " namlusunu milletine çevirmiş tanka selam durmam" diyen bir liderdi. Ebedi hayatı kendisine gaye edinmiş. Bir siyasetçi değil gerçek bir Müslüman devlet adamlarından biri idi. Yaşayışı ve inancı mütevazi idi. Muhsin başkanı sevmeyen bir insanı tasavvur edemiyoruz” “Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının akamete uğramasına asla müsaade etmeyeceğiz. Hukuki yollardan olayın aydınlatılması için 10 yıl zaman zarfında sabırla, suhuletle tüm vicdani ve tarihi tecrübelerimizle bekledik ancak gelinen nokta ve verilen şuy-u vukuudan beter denilecek olan bu karara rızamız yoktur. Müslüman Türk Milleti ve İslam alemi "Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü" algısını hala yaşamakta iken Malatya'dan kısa bir süre önce Kahramanmaraş'a sevk edilen bu dosyanın fiilen akamete uğratılmasına müsaade etmeyeceğiz. Yetkili ve etkili mercilere çağrıda bulunuyoruz bu kaza/suikast dosyasının aydınlatılmasını talep ediyoruz. Burada bulunan tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri bize şunu gösteriyor ki Muhsin başkanın ayrıştırıcı ve ötekileştirici bir lider olmadığını tam aksine birleştirici bir lider olduğunu bir kez daha tarihe not düşme adına gerçekleşmiştir” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım