Tarih : 2/19/2020   |   Saat  : 1:35:23 PM  

ÇORLU ÇERKES DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM KUTLAMA

ÇORLU ÇERKES DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM KUTLAMA

Tarih 23 Ocak 2020, 15:16 Editör Abdrurrahim YIL

Çorlu Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen ve yaklaşık 700 kişinin katıldığı, Geçtiğimiz yıl Çorlu’da kurulan Kuzey Kafkas-Çerkes Derneği, birinci kuruluş yıl dönümü ile düzenlenen gecede çevre il ve ilçelerde yaşayan Çerkesleri bir araya getirdi. Salonun tamamen dolduğu gecede katılımcılar ve davetliler gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönlünce eğlendi.

turkwebdizayn
Yeni Sayfa 1

Çorlu Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen ve yaklaşık 700 kişinin katıldığı, Geçtiğimiz yıl Çorlu’da kurulan Kuzey Kafkas-Çerkes Derneği, birinci kuruluş yıl dönümü ile düzenlenen gecede çevre il ve ilçelerde yaşayan Çerkesleri bir araya getirdi. Salonun tamamen dolduğu gecede katılımcılar ve davetliler gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönlünce eğlendi.

Çorlu’da yaşayan Kafkas ve Çerkes vatandaşların kurdukları Çorlu Kuzey Kafkas-Çerkes Derneği, birinci yılında Çorlu Belediyesi Düğün Salonu’nda gece düzenledi. İstanbul, Silivri, Süleymanpaşa, Çerkezköy ve Çorlu’da yaşayan Kafkas ve Çerkes vatandaşların yoğun ilgi ve katılım gösterdiği gecede konuşan Çorlu Kuzey Kafkas-Çerkes Derneği  Başkanı Mehmet Tataroğlu, “Kuruluşumuzun birinci yılında düzenlediğimiz gecemizde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Çerkesler, bundan 150 yıl önce bir sürgün, acılarlarla Osmanlı coğrafyasına geldiler. Kıbrıs’tan Ürdün’e, Yemen’den Balkanlar’a coğrafyanın her noktasında canlarıyla kanlarıyla savaştılar, Cumhuriyetin kurulmasında da önemli katkılarda bulundular. Devlete bağlı, kadın haklarında son derece duyarlı bir toplum olan Çerkesler, Çorlu ve yakınlarında da bir dernek olarak Çorlu Kuzey Kafkas Çerkes Derneği olarak bir yıldır faaliyet gösteriyor. Bu geceyi onurlandırdığınız için teşekkür ederim. Derneklerimiz önemli sorunlarla yaşıyorlar. Derneklerimize daha çok sahip çıkan, her türlü desteği sunan mahalli ve yerel yönetimlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ CANDAN YÜCEER; BEN DE ÇERKES GELİNİYİM

Düzenlenen geceye katılan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise yaptığı konuşmada “Bu coğrafya yıllarca yaşanılan acılarlar, göçlerle ortak mirasa sahip. Hep bir özlem ve hatıra var. Hepimiz bu acıları anlamak zorundayız ki bir daha yaşanmasın. Bu ülkenin zenginliğine zenginlik katıyorsunuz. Umudu olmayanların atı koşmaz derler. Bizler umutlarımızı yitirmeyeceğiz. Bu ülkenin yapı taşı olduğunuz ve katkı sunduğunuz için teşekkür ediyorum. Ben de Çerkes gelini olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dernek başkanımız ve yönetimine bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ YEL; KAFKAS VE ÇERKESLER BU ÜLKENİN ÇİMENTOSU

Çorlu Kuzey Kafkas-Çerkes Derneği birinci yıl gecesine katılan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “Şeyh Şamil’in torunları ile bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyor, tüm Çerkeslere selam olsun. Ülke olarak birlik ve beraberlik içinde olmaya çok büyük ihtiyacımız var. Birliğimiz kaynaştıran, bizi biz yapan değerlerimizi unutmadan, gelenek göreneklerimizi gelecek nesillere aktaran gelecek nesillere aktaran dernek başkanımız ve yönetimini tebrik ediyorum. Biz, millet olarak bir olduğumuzda sırtımızı yere getirecek hiçbir güç tanımıyoruz. O nedenle gönül coğrafyamızda mazlum milletlerin lider ülkesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin her daim alnı pak. Bundan dolayı geleceğimiz ile ilgili hiçbir kaygımız yok. Her ne kadar çevremiz düşmanlarla çevrili olsa bile Türkiye Cumhuriyeti’ni dize getirecek güç tanımıyoruz. Sizlerin katkıları ile Türkiye’nin çimentosu olan Kafkas göçmenlerinin gelenekleri bizim içimizi ısıtmakta” diye konuştu.

PROTOKOLDEN KATILIM YOĞUN OLDU

Çorlu Kuzey Kafkas-Çerkes Derneği birinci yıl gecesine; AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Çorlu İlçe Sekreteri Yılmaz Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok, KAFFED, ÇEFFED Silivri, Tekirdağ, Çerkezköy, Gaziosmanpaşa, Beylikdüzü Dernekleri Başkan ve temsilcileri katıldı.

PLAKET VE HEDİYE VERİLDİ

Geceye katkı sunan ve katılan milletvekilleri ve dernek başkanlarına Çorlu Kuzey Kafkas-Çerkes Derneği Başkanı Mehmet Tataroğlu, günün anısına hediye ve plaket takdim etti. Öte yandan geceyi düzenleyen Tatarooğlu’na çevre il ve ilçelerden gelen dernek başkanları da hediye verdi. Yapılan konuşmalar ve hediye takdiminin ardından geceye katılan davetliler, dans grubu eşliğinde çalınan Kafkas ve Çerkes şarkıları eşliğinde gönüllerince eğlendi.

ÇORLU ÇERKES DERNEĞİ YÖNETİMİNDEN TEŞEKKÜR MESAJI

Çorlu Kuzey Kafkas-Çerkes Derneği birinci yılı kutlaması sonrasında Dernek yönetimi yaptığı teşekkür amaçlı açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Derneğimizin 1’inci kuruluş yıl dönümü münasebeti ile davetimize bizzat teşrif eden, yoğun programlarından dolayı katılamayıp Telgraf ve çiçek gönderen, arayan ve mesajlarla bu anlamlı günümüzde mutluluğumuza ortak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Ak Parti Tekirdağ Milletvekili sayın Prof, Dr. Mustafa Şentop’a, Tekirdağ Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Yel, Candan Yüceer ve Çiğdem Koncagül’e Çorlu Kaymakamı sayın Cafer Sarılı’ya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Kadir Albayrak’a, Süleymanpaşa Belediye Başkanı sayın Cüneyt Yüksel’e, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı sayın Mestan Özcan’a, Ak Parti Çorlu İlçe Başkanı sayın Yavuz Uylaş ve yönetimine, CHP Çorlu İlçe Sekreteri Yılmaz Demir ve yönetim kurulu üyelerine, Çorlu dışından gelen tüm misafirlerimize ve soydaşlarımıza, gecemizi onurlandıran tüm konuklarımıza, Çerkes camiamızın saygın, ünlü sanatçısı sayın İshak Akbay’a, dernek üyelerimize ve emeği geçen herkesse sonsuz teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdiler.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

 

Bu haber 414 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

BAŞKAN ATA’DAN FRANSIZ GENÇLERE SÜRPRİZ KARŞILAMA

BAŞKAN ATA’DAN FRANSIZ GENÇLERE SÜRPRİZ KARŞILAMA Kutsal topraklara yürüyerek giden Fransız gençlerine Marmaraereğlisi Belediyesi sürpriz yaparak çiçeklerle karşılad...

MÜTHİŞ BULUŞA İLK SİPARİŞ CÜNEYT YÜKSEL DEN

MÜTHİŞ BULUŞA İLK SİPARİŞ CÜNEYT YÜKSEL DEN Namık Kemal Üniversitesi Tarımsal Biyoteknoloji Araştırma ve Üretim birimi tarafından gerçekleştirilen muhteşem bul...

ÇETİN GROUP AİLESİNDEN CENK KIRATLI’NIN ANNE ACISI

ÇETİN GROUP AİLESİNDEN CENK KIRATLI’NIN ANNE ACISI Çetin Group'un sevilen Proje Müdürlerinden, Cenk Kıratlı'nın annesi Sevgi Kıratlı (72), Hafta sonu Çorlu Ga...

BU PROJE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ

BU PROJE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ Türkiye’nin en büyük Mera Islah projesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin önclüğünde devam ediyor. Tekirdağ Büyükş...

BİZ HİZMET ÜRETİRİZ BAZILARI SADECE LAF ÜRETİR

BİZ HİZMET ÜRETİRİZ BAZILARI SADECE  LAF ÜRETİR Son günlerde eleştiri odaklarının merkezinde bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Kırkgöz mahallesindeki a...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
ÇORLU BELEDİYESİ MECLİS TİYATROSUNDA NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gundem 285. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2