Tarih : 11/15/2019   |   Saat  : 3:38:27 PM  

BENİM OLDUĞUM YERDE PARTİ KİMSENİN ARKA BAHÇESİ  OLAMAZ

BENİM OLDUĞUM YERDE PARTİ KİMSENİN ARKA BAHÇESİ OLAMAZ

Tarih 04 Kasım 2019, 18:23 Editör Abdrurrahim YIL

CHP Ergene İlçe Başkanı adaylığını açıklayan Nuh Nuhoğlu, seçilmesi durumunda partinin birilerinin arka bahçesi olmasına kesinlikle izin vermeyeceğini açıklayarak; “Benim olduğum yerde partimiz hiç kimsenin ne arka bahçesi olur, ne de ön bahçesi olur. Herkesin hür iradesini kullandığı bir ilçe yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Belediye de çalışanların İlçe yönetimlerinde görev almasını da hiç onaylamıyorum” dedi.

turkwebdizayn
Yeni Sayfa 1

CHP Ergene İlçe Başkanı adaylığını açıklayan Nuh Nuhoğlu, seçilmesi durumunda  partinin birilerinin arka bahçesi olmasına kesinlikle izin vermeyeceğini açıklayarak; “Benim olduğum yerde partimiz hiç kimsenin ne arka bahçesi olur, ne de ön bahçesi olur. Herkesin hür iradesini kullandığı bir ilçe yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Belediye de çalışanların İlçe yönetimlerinde görev almasını da hiç onaylamıyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ergene İlçe Başkan Adayı Nuh Nuhoğlu, İlçe Başkanlığında partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi, gündem oluşturacak önemli açıklamalar yaptı. Nuhoğlu’nun yaptığı basın toplantısına katılım bir hayli fazla olurken, en çok dikkat çeken isimlerden biri de eski Ulaş Belediye Başkanı Kenan Demiray oldu. Demiray Nuhoğlu’na desteğini açık bir şekilde gösterirken, Aday olacağı konuşulan CHP Ergene kurucu ilçe başkanı olan ve uzun yıllar partide aktif görevler yapmış Erdinç İrel de Nuh Nuhoğlu’na destek olacağını ve aday olmayacağını toplantı sonrasında yaptığımız görüşmede açıkladı. 

NUHOĞLU; BELEDİYE ÇALIŞANI PARTİ YÖNETİMİNDE OLAMAZ

CHP Ergene ilçe başkanlığına aday olduğunu parti binasında yaptığı toplantı ile açıklayan Nuh Nuhoğlu’na partililerin ilgisi de bir hayli fazla oldu. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Nuhoğlu, hiçbir Milletvekilinin ve özellikle de Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın bizzat kendisini işaret etmediğini açıklayarak; “Beni ne sayın Öztrak, ne de hiçbir Milletvekilimiz işaret edip, sen git aday ol, biz seni destekliyoruz şeklinde bir söylemi olmadı. Ben adaylık açıklamamı yapmadan önce Milletvekillerimizle görüştüm, onların desteğini aldım. Hiç kimsenin işaret ettiği bir aday değilim. Hür irademle kendi kararımı vererek yola çıktım.

Belediye de çalışanların ilçe teşkilatlarında yönetimlerde görev almasını kesinlikle onaylamıyorum. Bu şekilde bir yönetim anlayışında asla hür irade ile karar verilemez, alınamaz. Belediye çalışanları ilçe yönetimlerinde görev alırsa o örgütten hür irade ile verilmiş ve alınmış kararları beklemek doğru olmaz. Şunun sözünü hepinizin önünde veriyorum. Benim olduğum yerde parti örgütümüz kesinlikle hiç kimsenin arka bahçesi olamaz. Bunun  garantisini şimdiden veriyorum. Birilerinin arka bahçesi olacak yerde ben olmam zaten. Üye kayıtları noktasında, seçim için değil partiyi çok daha ilerlere taşıyacak şekilde üyeye ihtiyaç vardır. Seçim için üye yapılmanın hiçbir anlamı yoktur” dedi.

8 Kasım 1 Aralık tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan CHP Ergene İlçe Başkanlığı seçimi için adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Nuh Nuhoğlu, İlçe Başkanlığında partililer ve basın mensupları ile bir araya gelerek adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mevcut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, kazananın CHP olması dileklerinde bulunarak Nuh Nuhuoğlu’na çıkmış olduğu yolda başarı dileklerinde bulundu. Ulusoy, “Genel Merkezimizin belirlemiş olduğu takvim doğrultusunda İlçe Başkanlığı seçimleri yapılacak. Bir önceki dönem belediye başkan yardımcımız Nuh Nuhoğlu adaylığını açıklıyor. Geçtiğimiz günlerde de Mehtap Tural arkadaşımız adaylığını açıklamıştı. Bu kesinlikle bir yarış değil, parti içi demokratik bir şekilde yapılacak seçim. Kimse birbirini kırmadan güzel bir seçim geçmesini diliyorum. Kim kazanırsa kazansın, kim kaybederse kaybetsin burada kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Ben tüm adaylarımıza bu süreçte başarılar diliyorum.”dedi.

NUHOĞLU; KİMSEDEN İCAZET ALIP ÇIKMADIM

Nuhoğlu basın toplantısında özellikle üzerine basarak değindiği konulardan biri de “Ben kimsenin adamı olmadım, olmama da. Buraya gelirken hiç kimseden icazet alarak gelmedim. Tek güvendiğim yer Parti örgütümüz ve değerli partililerimizdir. Birilerinden icazet alarak yola çıkarsanız özgür ve hür iradenizi partiye yansıtamazsınız” demek oldu. Nuh Nuhoğlu bu açıklamasıyla “Kimin adamı” şeklinde oluşabilecek yorum ve tartışmaların da önüne geçmiş oldu. Nuhoğlu’nun bu açıklamasını salonda bulunan kalabalık partili gurubu uzun süre alkışladı. 

CHP Ergene İlçe Başkan Adaylığını yoğun bir katılım ile açıklayan Nuhoğlu, “Ben Nuh Nuhoğlu olarak ilçe başkanlığımı açıklıyorum. Bu bir bayrak yarışı. Kırmadan, dökmeden, kavga etmeden ve ayrıştırmadan bir ilçe yönetimi oluşturmak istiyoruz. Ben örgütümden gelen taleplerden dolayı bu yola çıktım. Amacımız oy oranımızı arttırmak ve birlik, beraberliğimizi sağlamak. Bu süreç içerisinde sizlerden destek istiyorum. Hep ben demekten ziyade biz demeliyiz. Örgütümüzün bazı sıkıntıları var ve bunları tespit ettim, sizler de dile getireceksiniz. 2 bin üyemiz var. Saha çalışmalarında maalesef eksik kalıyoruz ve bu coşkuyu size yaşatmak istiyorum. Bir taraftan maddi sorunlar var ilçe örgütümüzde. İleride binamızı değiştirmek isteyebiliriz, aracımız yok. Burası CHP Belediyesi. Bizler belediye ile düşman değiliz, olamayız da. Ben bu tecrübelerime inanarak örgütümün sesi olabilirim. Basın ile her ay periyodik olarak bir araya gelip gündemimizi aktaracağız. Danışma kurulu toplantıları düzenleyip ailemiz arasındaki sıkıntıları konuşarak bir yere getireceğiz. Bu İlçe Başkanlığı sizlerin ve örgütün mekanı. Sizlerin desteği ile başaracağıma inanıyorum. Bu yola kendi özgüvenim ve bilgi, birikimim ile bu yola çıktım. Partimizde bölünmeden yarışmalıyız. Lütfen bu yarış, başarı yarışı olsun” şeklinde konuştu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

Bu haber 187 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

REYAP HASTANESİNE KOMA HALİNDE GELDİ YÜRÜYEREK ÇIKTI

REYAP HASTANESİNE KOMA HALİNDE GELDİ YÜRÜYEREK ÇIKTI 24 Şubat 2019 tarihinde Bulgaristan’da büyük bir kaza geçiren ve koma halinde Çorlu Reyap Hastanesine getirilen, 42...

TEKSİF ÇORLU ŞUBE BAŞKANI BOZAN’DAN SARIKURT’A ZİYARET

TEKSİF ÇORLU ŞUBE BAŞKANI BOZAN’DAN SARIKURT’A ZİYARET Teksif Çorlu şube Başkanı Gültekin Bozan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurtu belediye binasındaki makamında z...

ÇORLU TSO ÇOK ÖNEMLİ MİSSAFİRLER AĞIRLADI

ÇORLU TSO ÇOK ÖNEMLİ MİSSAFİRLER AĞIRLADI Çorlu TSO Türkiye’nin en önemli insanlarını konuk etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcı...

MARMARAEREĞLİSİ’NDE DE 1600 ADET FİDAN DİKİLDİ

MARMARAEREĞLİSİ’NDE DE 1600 ADET FİDAN DİKİLDİ Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı Orman bakanlığının başlattığı ‘’Sende bir fidan dik, geleceğe nefes ol’’ kampan...

ERGENE’DE 450 ADET MEYVE FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

ERGENE’DE 450 ADET MEYVE FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU Orman Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde 11 milyon fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
TAPU DAİRELERİNDE NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 278. Sayı
Trakya Gündem 278. Sayı
Trakya Gündem 277. Sayı
Trakya Gündem 277. Sayı
Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2