Tarih : 1/25/2020   |   Saat  : 1:56:40 PM  

MEHTAP TURAL; BUNA ASLA İZİN VERMEYİZ

MEHTAP TURAL; BUNA ASLA İZİN VERMEYİZ

Tarih 28 Ekim 2019, 09:28 Editör Abdrurrahim YIL

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe örgütlerinde kongre hazırlıkları devam ediyor. CHP Ergene İlçe Başkan adayı İş kadını Mehtap Tural, ciddi bir kitlenin desteğini alarak yola çıktı. Basın mensupları ile bir araya gelen Mehtap Tural; “Partinin hiç kimsenin arka bahçesi olmaması için çabalıyoruz. Ben bu yola çıkarken hiç kimseden icazet almadım, almam da. Kendime ve partimize gönül vermiş insanlara güvenerek, onların desteğini alarak ben bu yola çıktım. Seçilirsek partinin birilerinin arka bahçesi olmasına izin vermeyiz” dedi. Tural birleşme ve ortak liste konusunda “Ben artık yola çıktım. Birleşme olacaksa benim listemde olur. Ben kimsenin listesine girmem. Bizimle yol yürümek isteyenlere kapımız açıktır” dedi.

turkwebdizayn
Yeni Sayfa 1

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe örgütlerinde kongre hazırlıkları devam ediyor. CHP Ergene İlçe Başkan adayı İş kadını Mehtap Tural, ciddi bir kitlenin desteğini alarak yola çıktı. Basın mensupları ile bir araya gelen Mehtap Tural; “Partinin hiç kimsenin arka bahçesi olmaması için çabalıyoruz. Ben bu yola çıkarken hiç kimseden icazet almadım, almam da. Kendime ve partimize gönül vermiş insanlara güvenerek, onların desteğini alarak ben bu yola çıktım. Seçilirsek  partinin birilerinin arka bahçesi olmasına izin vermeyiz” dedi.  Tural birleşme ve ortak liste konusunda “Ben artık yola çıktım. Birleşme olacaksa benim listemde olur. Ben kimsenin listesine girmem. Bizimle yol yürümek isteyenlere  kapımız açıktır” dedi.

 

TURAL; PARTİNİN BİRİLERİNİN ARKA BAHÇESİ OLMASINI İSTEMİYORUM

 

Daha önceki dönemlerde CHP Ergene ilçe yönetiminde görev alan Mehtap Tural, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Tural,  “Parti birilerinin arka bahçesi oldu yorumlarına ve eleştirilerine ne diyeceksiniz, Seçilirseniz bu konudaki tutumunuz nasıl olacak” sorusuna; “Ben geçtiğimiz dönemlerde ilçe yönetiminde yer aldım. Baktım orada birileri partiyi perde arakasından yönetiyor ve bıraktım. Bu işin böyle olmayacağını gördüm. Seçildiğim taktirde CHP Ergene ilçe teşkilatı asla kimsenin arka bahçesi olmayacak. Hiç kimse dışardan partiyi yönetmeye kalkmayacak. Buna izin vermeyiz” dedi.  Tural “Sizin için Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in gizli adayı” şeklinde eleştiri ve yorumlar var sorusuna kesin ve net bir dille cevap vererek; “Böyle bir benzetmeye ve yakıştırmaya ancak güler geçerim. Bu şekilde bir yakıştırma bana yapılabilecek en büyük hakaret olur” dedi.

 

CHP Ergene ilçe başkan adayı Mehtap Tural yaptığı basın toplantısında şu sözleri söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir ferdi olarak Al bayrağımızın dalgalandığı bu güzel vatanda altı oklu bayrağının altında siyaset yapmaktan onur ve gurur duyduğumu ifade etmek isterim.

Bildiğiniz üzere Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz milletimizin canları pahasına savaşarak kurdukları Türkiye Cumhuriyeti’nde, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Parti’mizin çatısı altında bulunmak ve bugün geldiğimiz noktada bu şanlı tarihin bir ferdi ve Ergene İlçe Başkanı adayı olarak karşınızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç ayrılmadım, asla ayrılmayacağım. Ayrıştıran değil bütünleştiren, birbirini sevgiyle kucaklayan bir anlayışla karşınızdayım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını en yükseğe taşımak için var güçle çalışabilecek bir ekip ve projelerle yürüyen bir anlayışla karşınızdayım” dedi.

 

TURAL; GELELİM NEDEN ADAYIM?

CHP Ergene İlçe Başkan adayı Mehtap Tural neden ilçe başkanı adayı olduğunu da şu sizlerle açıkladı; “Doğup büyüdüğüm topraklara olan vefa borcumu ödemem gerekiyordu. Bunun bir kısmını iş dünyasında yerine getirmeye gayret ettim her fırsatta. Ancak siyasetin her zaman benim kalbimde bir yeri vardı. Ve ben siyasete Cumhuriyet Halk Partisi ile atıldım. Çünkü benim ailem Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partiliydi. Kısacası deden toruna CHP’li bir yürek taşıdığım için, Ergene İlçe örgütünde üyelerimizin, birliğini, beraberliğini sağlamak için adayım.

Artık ötekileştirme ayrıştırmaya son vermek için adayım. Ben Cumhuriyet Halk Partililer olarak siyaseti birileri için değil her zaman halk için yaptığım ve yapmaya da devam edeceğim, için adayım. Cumhuriyet Halk Partisi ana muhalefet partisidir. İktidarda olması gereken bir partidir. Önümüzdeki genel seçimler de amacımız Partimizi iktidara taşımaktır. Bunun önceliği önce ailemiz içerisinde birlik ve beraberliği sağlamamız gerekmektedir. Birlik ve beraberlik olmadığı hiçbir yerde başarıdan söz etmenin mümkün atı olamaz. Umut etmeninde mümkün atı olamaz.

Türkiye’de şu an tabloyu gözetlediğimiz ve gözlemlediğimiz zaman öncelikle Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bir vizyon değişikliğine gitti. Özellikle Büyükşehirlerde gösterdiği adaylarla çalışma şekli ve yeniliğin ve vizyon değişikliğinin önünü açmıştır ve göstermiştir. İşte Ergene İlçe Örgütü bu vizyonla yola çıkarak kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yürüyüşündeki bir adımı olmak için adayım… Cumhuriyet Halk Partisi’nde en yüce görevleri değerli partililerimizde onay verirlerse yerine getirebilmek için bugün huzurlarınızdayım. Her platformda Ergene’mizin ve halkımızın tüm sorunlarının, taleplerinin ve şikâyetlerinin takipçisi olacak ve ayrım gözetmeksizin hizmet etmek için adayım...

MEHTAP TURAL; SEÇİLİRSEK BİZ NELER YAPACAĞIZ

 

Mehtap Tural seçilmesi halinde yapacağı projeleri de açıklayarak; “İlçe binamızı CHP’ye ve Ergene’mize yakışacak şekilde Sağlık ve Yeşiltepe Mahallelerimize hâkim bir noktaya taşıyacak ve halkımızın her an ulaşabileceği bir yapıya dönüştüreceğiz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinin ışığında Cumhuriyet değerlerine bağlılıkla yürüyecek ve çağdaş bir Ergene için yılmadan çalışacağız. CHP Genel Merkezimizin hedeflerini ve iktidar yürüyüşünü tüm halkımızla paylaşacağız. Halkımızın taleplerinin takipçisi olacak, kadınlarımız ve gençlerimizle üreteceğimiz projeler ile yerelden genele tüm yetkililerle şehrimiz için ortak akıl ve noktada buluşacak adımlar atacağız.

Kadınlarımızın, gençlerimizin kendilerini özel hissedecekleri bir şehir yaratacağız.

Partimizin ulaşım ihtiyaçlarını giderecek bir araç kazandıracağız. Geleceğimiz için, kadınlarımız için, gençlerimiz için, çocuklarımız için, Ergene’miz için geliyoruz…

 

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bundan 96 yıl önce “Beyler yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz” demişti. Bizler 96 yıl önceki ruhla geleceğimiz için var olacak ve çalışacağız.

Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümünde yüce Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyduğumu ifade ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarına, tüm şehit ve gazilerimize, eşsiz ve isimsiz kahramanlarımıza, beni bağrına basan büyük ailem Cumhuriyet Halk Partisi’ne, şahsımın bugünlere gelmesinde emeği geçen devletime, üzerimde hakkı bulunan aileme ve tüm dostlarıma minnetlerimi sunuyorum” dedi.

 

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

Bu haber 473 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

ÇORLU ÇERKES DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM KUTLAMA

ÇORLU ÇERKES DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM KUTLAMA Çorlu Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen ve yaklaşık 700 kişinin katıldığı, Geçtiğimiz yıl Çorlu’da kurulan ...

BİN 800 ÖĞRENCİYE BURS HER AY 40 AİLEYE DE ERZAK YARDIMI

BİN 800 ÖĞRENCİYE BURS HER AY 40 AİLEYE DE ERZAK YARDIMI Türkiye Yardımseverler Derneği Çorlu Şube Başkanı İnci Aksu, yaptığı açıklamada; “Bu güne bin 800 öğrenci okuttu. ...

CEM KARACA ÇOK KONUŞUYOR BOŞ KONUŞUYOR

CEM KARACA ÇOK KONUŞUYOR BOŞ KONUŞUYOR Başkan Yüksel, Cem Karaca’yı çok ağır sözlerle eleştirdi. Ergene belediye başkanı Rasim Yüksel, Ankara’da düzenlen...

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SPORCULARININ BÜYÜK BAŞARISI

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SPORCULARININ BÜYÜK BAŞARISI Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, katıldıkları turnuvalardan başarılarla dönmeye devam edi...

AYGUN; BU KARAR HEPİMİZİ MUTLU ETTİ

AYGUN; BU KARAR HEPİMİZİ MUTLU ETTİ Danıştay 6. Dairesi, 180 bin ağacın kesilmesini öngören ÇED Olumlu Raporu’na geçit vermedi. Ersay Madencilik Yapı T...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
BALMUMUN DAN AKIL ALMAZ REZALET İDDİALARI
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2