Tarih : 11/15/2019   |   Saat  : 4:22:13 PM  

ÇORLU BÜYÜKŞEHİR’İN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖRMEK İSTİYOR

ÇORLU BÜYÜKŞEHİR’İN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖRMEK İSTİYOR

Tarih 21 Ekim 2019, 08:14 Editör Abdurrahim YILDIRIM

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ilk kez il genelindeki gazetelerin köşe yazarları ile bir araya geldi. Etkinlik öncesinde Çorlu’dan bir çok vatandaş; Büyükşehir Belediyesinin büyüklüğünü büyük projeleri Çorlu’da görerek yaşamak istiyoruz” şeklindeki mesajlarını başkan Albayrak’a ilettik.

turkwebdizayn

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ilk kez il genelindeki gazetelerin köşe yazarları ile bir araya geldi. Etkinlik öncesinde Çorlu’dan bir çok vatandaş; Büyükşehir Belediyesinin büyüklüğünü büyük projeleri Çorlu’da görerek yaşamak istiyoruz” şeklindeki mesajlarını başkan Albayrak’a ilettik.

Yerel yönetimde katılımcı demokrasiyi önemseyen ve bu doğrultuda çalışmalar yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, katılımcı demokrasinin ayrılmaz bir parçası olan köşe yazarları ile toplantı gerçekleştirdi.

ÇORLU’NUN BEKLEDİĞİ BÜYÜK PROJELER NE ZAMAN BİTECEK

Tekirdağ Köşe Yazarları Buluşması Toplantısında büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a şu soruları yönelterek, Çorlu halkının beklentilerini ilettik, büyük projelerin Çorlu’da ne zaman hayata geçeceğini sorduk. İşte beklenen büyük projeler ve Başkan Albayrak’ın verdiği cevap; “Çorlu’da büyükşehir belediyesi tarafından yapımı devam eden ve yarım kalan Kuzey yolu projesi ne durumda, ne zaman bitecek, Çorlu, Ergene arasındaki Çırakbayırı mevki yolu ve Çorlu Karatepe mevkiindeki 18 uygulaması yapılmış kısa yolun ne zaman bitirileceği, Trakya’nın en büyük kapalı spor salonunun uzun zamandır inşaatının durması ve aynı firmanın Çorlu Otogarının ihalesini almış olması, bu firma ile ilgili Otogar inşaatında yaşanan sorunlar hakkında ne diyeceksiniz. Bu projeler ne zaman bitecek”

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak sorularımıza şu şekilde cevaplar verdi; Kapalı spor salonu tasfiye halinde ve yeniden inşaatına başlanacak. En kısa zamanda bitirilecek. Çorlu Otogarı inşaatı ile ilgili bir sorun yok, sadece firmanın başka kişilerle olan alacak verecek işinden kaynaklanan icra işlemleri vardı. O konu Büyükşehir belediyemizi bağlamıyor. İnşaat devam etmekte ve Çorlu Otogarı planlanan zamanda bitecek. Karatepe ve Çırakbayırı yol çalışmalarında Askeri yetkililerle her konuda anlaştık. Onlardan yana bir sorun yok. Sadece devam eden kamulaştırma mahkemeleri bulunmakta ve proje bundan dolayı gecikti. Çorlu için planlanan tüm projeler zamanında bitirilecektir” dedi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Des Otel Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan, TESKİ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Başaran daire başkanları ve köşe yazarları katıldı.

ALBAYRAK; KARARLARI KENTİMİZİN PAYDAŞLARIYLA BERABER ALIYORUZ

Tekirdağ Köşe Yazarları Buluşması Toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi ve “Birlikte yönetme anlayışımız doğrultusunda ilçe belediye başkanlarımız, mahalle muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız, esnaflarımız, siyasi partilerimiz ve halkımızın her kesiminden vatandaşlarımızda toplantılar düzenliyoruz. Katılımcı demokrasi ilkemizin bir gereği olarak Tekirdağ’ın geleceği ile ilgili kararları kentimizin tüm paydaşlarıyla beraber alıyoruz. Yerel demokrasinin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz, yerel basınımızın köşe yazarları ve kalem emekçileriyle ilk kez böylesine geniş katılımlı bir toplantıda bir araya geliyoruz. Bugün burada farklı ilçelerimizdeki yerel basın organlarında köşe yazıları yazan ve farklı uzmanlık alanları olan yazarlarımız var. Sizlerle böyle güzel bir günde bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana yaptığımız çalışmaları paylaşmak, ikinci hizmet dönemimizde yapacağımız çalışmalar konusunda sizlerle fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz. Görüş ve önerileriniz, bundan sonra yapacağımız çalışmalara katkı sağlayacaktır. Bugün burada bulunan tüm kalem emekçilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, düzenlemiş olduğumuz toplantının en verimli şekilde geçmesini diliyorum.” dedi.

Toplantı, Başkan Albayrak’ın konuşmasının ardından köşe yazarlarının ulaşım, göç, Tekirdağ’ın imar yapılanması, sahil temizliği, il genelindeki kültür varlıklarının korunması ve olası bir afete karşı alınan önemler gibi konularda sundukları yapıcı öneri ve taleplerin ardından öğle yemeği ile son buldu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 165 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

REYAP HASTANESİNE KOMA HALİNDE GELDİ YÜRÜYEREK ÇIKTI

REYAP HASTANESİNE KOMA HALİNDE GELDİ YÜRÜYEREK ÇIKTI 24 Şubat 2019 tarihinde Bulgaristan’da büyük bir kaza geçiren ve koma halinde Çorlu Reyap Hastanesine getirilen, 42...

TEKSİF ÇORLU ŞUBE BAŞKANI BOZAN’DAN SARIKURT’A ZİYARET

TEKSİF ÇORLU ŞUBE BAŞKANI BOZAN’DAN SARIKURT’A ZİYARET Teksif Çorlu şube Başkanı Gültekin Bozan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurtu belediye binasındaki makamında z...

ÇORLU TSO ÇOK ÖNEMLİ MİSSAFİRLER AĞIRLADI

ÇORLU TSO ÇOK ÖNEMLİ MİSSAFİRLER AĞIRLADI Çorlu TSO Türkiye’nin en önemli insanlarını konuk etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcı...

MARMARAEREĞLİSİ’NDE DE 1600 ADET FİDAN DİKİLDİ

MARMARAEREĞLİSİ’NDE DE 1600 ADET FİDAN DİKİLDİ Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı Orman bakanlığının başlattığı ‘’Sende bir fidan dik, geleceğe nefes ol’’ kampan...

ERGENE’DE 450 ADET MEYVE FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

ERGENE’DE 450 ADET MEYVE FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU Orman Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde 11 milyon fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
TAPU DAİRELERİNDE NELER OLUYOR
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 278. Sayı
Trakya Gündem 278. Sayı
Trakya Gündem 277. Sayı
Trakya Gündem 277. Sayı
Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 276. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2