//

Tarih : 9/17/2019   |   Saat  : 6:13:44 PM  

KIZILTOPRAK AİLESİ NE ERGENE DEN MUHTEŞEM UĞURLAMA

KIZILTOPRAK AİLESİ NE ERGENE DEN MUHTEŞEM UĞURLAMA

Tarih 09 Eylül 2019, 13:47 Editör Abdrurrahim YIL

2013 Yılında Tekirdağ’ın yeni ilçesi olan Ergene’de kurucu kaymakam olarak göreve başlayan, son kararname ile İzmir’e Vali Yardımcısı olarak atanan, Fatih Kızıltoprak ve ailesine Ergene halkı tarafından. muhteşem bir uğurlama töreni yapıldı. Kalkınma ajansı ile ortak olarak hazırladığı projelerle göz dolduran İlke Kızıltoprak göz yaşlarına hakim olamazken, İzmir’e vali yardımcısı olarak atanan Fatih Kızıltorrak da son derece duygusal anlar yaşadı. Kızıltoprak ailesi son pozunu 2013 ilk kez çıktıkları o günkü Kaymakamlık binası önünde verdiler. Kızıltoprak ailesi “Ergene süreci burada başladı, burada bitiyor” diyerek veda ettiler.

turkwebdizayn
Yeni Sayfa 1

2013 Yılında Tekirdağ’ın yeni ilçesi olan Ergene’de kurucu kaymakam olarak göreve başlayan, son kararname ile İzmir’e Vali Yardımcısı olarak atanan,  Fatih Kızıltoprak ve ailesine Ergene halkı tarafından.  muhteşem bir uğurlama töreni yapıldı. Kalkınma ajansı ile ortak olarak hazırladığı projelerle göz dolduran İlke Kızıltoprak göz yaşlarına hakim olamazken, İzmir’e vali yardımcısı olarak atanan Fatih Kızıltorrak da son derece duygusal anlar yaşadı. Kızıltoprak ailesi son pozunu 2013 ilk kez çıktıkları o günkü Kaymakamlık binası önünde verdiler. Kızıltoprak ailesi  “Ergene süreci burada başladı, burada bitiyor” diyerek veda ettiler.

Selamlama konuşmasında son derece duygusal anlar yaşayan Yeni İzmir Vali Yardımcısı olan Fatih Kızıloprak; “Burada çok güzel anılar bırakarak ayrılıyoruz. Ergene’nin bizim için yeri çok farklı. Küçük kızımız Ergene doğumlu. Burada elimizden geldiği kadar en iyi hizmeti vermeye çalıştık. Ergene halkımızın bize ilk geldiğimiz günden bu güne kadar ilgi ve sevgisini asla unutamayacağız. Hepiniz haklınızı helal edin. Bizden yana varsa helal olsun. Şu an çok duyguluyum ve konuşmakta zorlanıyorum. Ülkenin her yerinde hizmet etmekten gurur duyarım. Ergene ve Ergene halkı bizim gönlümüzde her zaman yeri ayrı kalacaktır” dedi.

Başkan Rasim Yüksel ve Belediye Meclisinden Sürpriz Karar!

Veda yemeği sırasında konuşma yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; “Bu gün Belediye meclisimizde aldığımız kararla sayın kaymakamımızın ismini , Kaymakamlığın bulunduğu caddeye verdik. Karar tüm meclis üyelerimizin desteği ile alındı. Bu karını alınmasında desteği olan herkese teşekkür ederim” dedi. Bu sözleri ilk kez işiten Kaymakam Kızıltoprak ve eşi İlke Kızıltıorak çok duygulandı.  Kaymakam Fatih Kızıltoprak ve ailesi için düzenlenen veda yemeği Marmaracık açık düğün salonunda yapıldı. Son derece büyük bir kalabalığın katıldığı veda yemeğinde duygusal anlar yaşandı. Bir çok kişi göz yaşlarına hakim olamadı. Veda yemeğine; Ergene’de bulunan tüm STK lar, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, İl Gençlik Spor Müdürü Ahmet Üzgün, Muhtarlar ve kalabalık bir davetli gurubunun yanı sıra, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak’ın veda yemeğine katıldı. Başkan Yüksel İzmir Vali Yardımcılığına atanan Kızıltoprak’a Ergene’de yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken yeni görevinde de başarılar diledi.

Ergene İlçesi Marmaracık Mahallesi açık düğün salonunda Ergene Kaymakamlığı görevinden İzmir Vali Yardımcılığı görevine atanan Fatih Kızıltoprak için veda yemeği düzenlendi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in de katılım sağladığı veda yemeğinde Başkan Yüksel, Kızıltoprak’a Ergene’de yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken yeni görevinde de başarılar diledi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yapmış olduğu konuşmasında, “Bizim için hem üzüntülü bir gün hem de sevinçli bir gün, çünkü daha önce Tokat Suluray’a, Borçka İlçelerine gittiğimde orada görev yapmış olan Kaymakamımız Fatih Kızıltoprak’ın iz bıraktığını, sevgi bıraktığını gördüm. Aynı şekilde Ergenemizde de Kaymakamımız kalıcı izler ve sevgi bıraktı, ben inanıyorum ki yeni görev yeri İzmir’de de kalıcı eserleri olacak, bilgi birikimi ve çalışkanlığı ile başarısını Ergene’de bir kez daha göstermiştir. Kendisiyle çok uyumlu çalıştık, birlikte güzel çalışmaların altına imza attık. Ergene’ye Ergene halkına vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı ben bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyor yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene Belediyesi Meclisi’nin almış olduğu karar doğrultusunda Kızıltoprak’a veda gecesinde fahri hemşerlik beratı takdim ederken ayrıca Marmaracık Mahallesi 1. Caddeye Ergene Kurucu Kaymakamı Fatih Kızıltoprak’ın adını verdiklerini de belirtti. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e bu güzel hediyeleri ve düşüncelerinden dolayı teşekkür eden Kızıltoprak, Ergene’de görev yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, Ergene Belediyesinin çalışmaları ile yeni kurulan bir ilçenin gelişip büyüyerek örnek gösterilerek İlçe Belediye olduğunu belirtti.

İlke Kızıltoprak Gözyaşlarına Hakim olamadı!

Eşi Fatih Kızıltoprak’ın kaymakam olarak görev yaptığı her yerde başarılı çalışmalar yapan ve özellikle kalkınma Ajansı projeleri ile bir çok yerde kalıcı, güzel serler bırakan İlke Kızıltoprak konuşmasında göz yaşlarına hakim olamadı. Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikle yaptığı bir çok proje ile ilçede kalıcı eserler bırakan İlke Kızıltoprak’a Muhtar eşleri de veda yemeğinde sürpriz yaparak çeşitli hediyeler taktim ettiler, bolca hatıra fotoğrafı çektirdiler. Veda yemeğinin ardından Kızıltoprak ailesi dualar eşliğinde Ergene’den uğurlandılar.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 155 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

DEVECİ MAHALLESİ YENİ İÇME SUYU HATTINA KAVUŞTU

DEVECİ MAHALLESİ YENİ İÇME SUYU HATTINA KAVUŞTU TESKİ Genel Müdürlüğü Malkara ilçesi Deveci Mahallesinde sıklıkla arızalanan 1.650 metre içme suyu hattını, çelik b...

ERGENE VELİMEŞESPOR ANKARA’YA 3 PUAN İÇİN GİTTİ

ERGENE VELİMEŞESPOR ANKARA’YA 3 PUAN İÇİN GİTTİ Üst üste aldığı galibiyetlerle futbol kamuoyunda adından övgü ile söz ettiren Ergene Velimeşe spor, Ankara Demirspo...

TESKİ ÇALIŞANLARI HAYAT KURTARIYOR

TESKİ ÇALIŞANLARI HAYAT KURTARIYOR “Bir damla Kan hayat kurtarır” sloganı ile yapılan çağrıya, TESKİ çalışanları da sessiz kalmadı. TESKİ Genel Müdürl...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAÇ TANE YENİ ARAÇ ALDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAÇ TANE YENİ ARAÇ ALDI Bütün birimleriyle il genelinde vatandaşa kaliteli hizmet vermek adına çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir B...

ELİNDE Kİ SAKSIDA 4 TANE SİLAH ÇIKTI

ELİNDE Kİ SAKSIDA 4 TANE SİLAH ÇIKTI Çorlu Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin dikkatli takibi sonucu saksının içinde gizlenmiş, 4 adet Swith Wesson marka tab...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
BELEDİYE’NİN KİRLİ DEFTERLERİ AÇILDI YETKİLİLER NE YAPACAK
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 274. Sayı
Trakya Gündem 274. Sayı
Trakya Gündem 273. Sayı
Trakya Gündem 273. Sayı
Trakya Gündem 272. Sayı
Trakya Gündem 272. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2