//

Tarih : 9/17/2019   |   Saat  : 5:49:34 PM  

TEKİRDAĞ’DA  ASAYİŞ  KONUSUNDA ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER

TEKİRDAĞ’DA ASAYİŞ KONUSUNDA ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER

Tarih 07 Eylül 2019, 19:06 Editör Abdurrahim YILDIRIM

Tekirdağ’da Emniyet ve Jandarma nın başarılı çalışmaları net bir şeklde ortaya çıkmış oldu. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, basın mensupları ile bir araya gelerek Tekirdağ'ın asayişini değerlendirdi. Tekirdağ’da suç oranlarının aydınlatılması oranı % 86 lık büyük bir başarı göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Toplantıda 2016 da ki Fetö darbe girişiminden bu güne kadar il genelinde yapılan Fetö operasyonları ile ilgili yapılan işlemler hakkında rakamlar verildi.

turkwebdizayn

Tekirdağ’da Emniyet ve Jandarma nın başarılı çalışmaları net bir şeklde ortaya çıkmış oldu. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, basın mensupları ile bir araya gelerek Tekirdağ'ın asayişini değerlendirdi. Tekirdağ’da suç oranlarının aydınlatılması oranı % 86 lık büyük bir başarı göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Toplantıda 2016 da ki Fetö darbe girişiminden bu güne kadar il genelinde yapılan Fetö operasyonları ile ilgili yapılan işlemler hakkında rakamlar verildi.

Tekirdağ il genelinde 2017 yılından bugüne kadar yaşanan asayiş durumları ile ilgili Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, Süleymanpaşa Polis Evi'nde basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, "Öncelikle ilimizdeki asayiş konularını değerlendireceğiz. Öncelikle Emniyet Müdürlüğü, sonrasında da Jandarma Komutanlığımızın yaptığı faaliyetler ele alınacak."dedi.

SUÇ ORANLARININ AYDINLANMA OLAYI YÜZDE 86 ORANINDA

Düzenlenen toplantıda İl Emniyet Müdürlüğünün verilerini aktaran İl Emniyet Müdür Yardımcısı Fatih Bozboyacı, "İlimizde 2 bin 179 persenol görev yapmakta olup il merkezi ve ilçelerde toplam 365 araç ile hizmet vermekteyiz. 2019 yılı itibariyle meydana gelen 18 bin 611 asayiş olayından 15 bin 997 tanesinin faili belli, 2 bin614 tanesinin ise faili meçhuldür. Aydınlanma oranı %86'dır. 51 terör olayında ise suçların aydınlanma oranı %100'dür. İlimizde 671 uyuşturucu olayı meydana gelmiş olup bunlardan 670'nin faili belli 1'nin faili meçhuldür. Aydınlanma oranı ise %99'dur. FETÖ/PDY terör örgütü suçundan 156 kişi KHK ile kamu görevinden çıkarılmış olup, 11 kişi OHAL komisyonu tarafından göreve iade edilmiş, 10 kişi de görevden uzaklaştırılmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra il genelinde 3 bin 75 kişiye işlem yapılmıştır. İlimiz genelinde 2019 yılı içinde 18 ölümlü, bin 187 yaralamalı, bin 569 maddi hasarlı olmak üzere toplam 2 bin 774 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda 32 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, bin 938 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Yapılan kontrollerde 221 bin 254 araç kontrol edilmiş, hatalı ve kusurlu olan sürücülere toplam 15 milyon 399 bin 638 TL para cezası tatbik edilmiştir."dedi.

 JANDARMA BÖLGESİNDE SUÇ ORANI AYDINLATILMASI YÜZDE 95 ORANINDA

Düzenlenen toplantıda İl Jandarma Komutanlığının verilerini aktaran Komutan Yardımcısı Haşim Göksel, "İlimizde toplam bin 11 personel ile görev yapmaktayız ve 215 kişiye bir personel düşüyor. Toplamda il genelinde 164 araç ile hizmet vermekteyiz. Toplam 5 bin 841 asayiş olayında %94 oranında aydınlanma meydana geldi. Kaçakçılık olaylarında ise olayların tamamı aydınlatıldı. FETÖ/PDY kapsamında toplam 67 kişi hakkında işlem yapıldı. Jandarma olarak FETÖ kapsamında bize görev verildiğinde harekete geçiyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğümüzün sorumluluk alanında. Toplumumuzun en önemli konusu uyuşturucu olaylarında ise 2017 ve 2018 yıllarında meydana gelen olaylarda %98 oranında aydınlatıldı. Trafik kazalarında ise ölümlü trafik kazalarında Jandarma bölgemizde %80 oranında azalma meydana geldi. Yaralamalı kazalarda ise %20 civarlarında, maddi hasarlı kazalarda ise %40 oranında azalma meydana geldi."dedi.

BASIN MENSUPLARININ SORULARI YANITLANDI

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, düzenlenen bilgilendirme toplantısında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Çorlu'nun sorunları ile ilgili bilgi veren İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, "Çorlu en büyük ilçemiz. Gelen personelleri de bu konuda dağıtım yapıyoruz. Şu an Çorlu'da bir eksiklik yok. Gerektiğinde Çorlu'ya buradan çok kolay takviye yapıyoruz. Hem asayiş olarak hem de personel olarak şu an bir sorunumuz yok."dedi.

 

EĞİTİM SEVİYESİNİN YÜKSELTİLMESİ ANA NEDENİMİZ

Düzenlenen toplantıda basın mensuplarının kamu kurumları ve vatandaşlar arasında köprü görevi gördüğünü belirten Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, "İl genelinde vatandaşların yaşadığı sorunları dile getiren basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle de özel sınıf iddiaları ile ilgili ortaya atılan iddiaları takip edeceğiz. Herhangi bir suç var ise de gerekeni yapacağız. Eğitim seviyesinin yükseltilmesi ana nedenimizdir."dedi.


VALİ YILDIRIM; PKK ÜSTLENDİĞİ İDDİASI DOĞRU DEĞİL

Çorlu'da meydana gelen katı atık bertaraf tesislerindeki yangının PKK tarafından üstlenilmesinin asılsız olduğunu belirten Yıldırım, "Gece 01.30'a kadar geri dönüşüm tesisinin yandığı bölgedeydim. Fabrikanın yandığını düşünüyorum. Sadece hurda deposunun yandığını belirtildi. Yapılan haberlerde PKK tarafından yakıldığı söylendi ama böyle bir şey yok. Arkadaşlarımız yangının çıkış nedeni hala araştırıyorlar. O konuda somut bilgi elimize geçtiği an tüm basın mensuplarımız ile paylaşacağız. Kesinlikle PKK üstlendi iddiası doğru değil" dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 108 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

ERGENE VELİMEŞESPOR ANKARA’YA 3 PUAN İÇİN GİTTİ

ERGENE VELİMEŞESPOR ANKARA’YA 3 PUAN İÇİN GİTTİ Üst üste aldığı galibiyetlerle futbol kamuoyunda adından övgü ile söz ettiren Ergene Velimeşe spor, Ankara Demirspo...

TESKİ ÇALIŞANLARI HAYAT KURTARIYOR

TESKİ ÇALIŞANLARI HAYAT KURTARIYOR “Bir damla Kan hayat kurtarır” sloganı ile yapılan çağrıya, TESKİ çalışanları da sessiz kalmadı. TESKİ Genel Müdürl...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAÇ TANE YENİ ARAÇ ALDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAÇ TANE YENİ ARAÇ ALDI Bütün birimleriyle il genelinde vatandaşa kaliteli hizmet vermek adına çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir B...

ELİNDE Kİ SAKSIDA 4 TANE SİLAH ÇIKTI

ELİNDE Kİ SAKSIDA 4 TANE SİLAH ÇIKTI Çorlu Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin dikkatli takibi sonucu saksının içinde gizlenmiş, 4 adet Swith Wesson marka tab...

ERGENE VELİMEŞE SPOR UŞAK SPOR ENGELİNİ 2-1 LE GEÇTİ

ERGENE VELİMEŞE SPOR UŞAK SPOR  ENGELİNİ 2-1 LE GEÇTİ TFF2’inci lig Kırmızı gurup ta bu yıl ilk kez mücadele veren ve oynadığı futbolla izleyicilerin taktirinin kazanan ...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
BELEDİYE’NİN KİRLİ DEFTERLERİ AÇILDI YETKİLİLER NE YAPACAK
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 275. Sayı
Trakya Gündem 274. Sayı
Trakya Gündem 274. Sayı
Trakya Gündem 273. Sayı
Trakya Gündem 273. Sayı
Trakya Gündem 272. Sayı
Trakya Gündem 272. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2