Tarih : 1/25/2020   |   Saat  : 1:52:21 PM  

BELEDİYE  CE GİZLENEN 90 BİN TL VE 338 BİN TL RAPORLARINA ULAŞTIK

BELEDİYE CE GİZLENEN 90 BİN TL VE 338 BİN TL RAPORLARINA ULAŞTIK

Tarih 07 Eylül 2019, 19:02 Editör Abdurrahim YILDIRIM

Eylül ayı Çorlu Belediyesi Meclis toplantısında kalem kalem açıklanmayan ve basından gizlenen Çorlu Alışveriş Fuarı belgelerine ulaştık. ulaştık. Komisyon Başkanı İsmail Akar, Üye Güner Çetin, Üye Sıtkı Ercan, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mert Yılmaz, Üye Muhammet Emin Gülbaba ve Üye Polat Türkoğlu imzası taşıyan raporda; “Çorlu Belediyesi olarak şehir içerisinde düzenlenen etkinlikler organizasyon hizmet alımı ile gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verilmesi dikkat çekti.

turkwebdizayn

Eylül ayı Çorlu Belediyesi Meclis toplantısında kalem kalem açıklanmayan ve basından gizlenen Çorlu Alışveriş Fuarı belgelerine ulaştık.  ulaştık. Komisyon Başkanı İsmail Akar, Üye Güner Çetin, Üye Sıtkı Ercan, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mert Yılmaz, Üye Muhammet Emin Gülbaba ve Üye Polat Türkoğlu imzası taşıyan raporda; “Çorlu Belediyesi olarak şehir içerisinde düzenlenen etkinlikler organizasyon hizmet alımı ile gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verilmesi dikkat çekti.  

5 kişilik bando ekibi, 5 kişilik patenci kızlar, tahta bacak, 3 animatör, ve 3 sirk karakteri ve gösteri grupları. Festival boyunca şehir içinde çocuklara ve yetişkinlere özel atölyeler kurulmuştur. (Bu atölyeler içinde sosis balon, yüz boyama, oyun hamurları, resim boyama, hediye fırtınası, atölyeler, etkinlik malzemeler yüklenici firma tarafından karşılanmıştır) Şehrin çeşitli yerlerine dekor ve stant alanları kurulmuştu. (Salıncak alanı, dev ayıcık, dev ayakkabı, dev çanta, ve fotoğraf çektirme alanları) Gösteri ve müzik etkinlikleri; Kültür sanat sokağında, Çorlu Belediyesi önünde, Kumyol Caddesi üzerinde Atatürk Heykeli Meydanında, Sokak sanatçıları ve piyano dinletisi gerçekleştirilmiştir. Bu organizasyonda kullanılan malzeme ve personelin nakliyesi ve masrafları, reklam tasarımı görsellerinin hazırlanması organizasyon bedelinin içerisinde olup bu organizasyonun maliyeti 90 bin TL + KDV’dir. Doğrudan temin yolu ile gerçekleştirilmiştir” dedi.

RENKLY FUARCILIKTAN ANLAMLI BAĞIŞ

Çorlu Belediyesi Meclisi’nde Meclis üyesi İsmail Akar tarafından okunan komisyon raporunda bahsedilen ÇESAV’a bağış’ın Renkly Fuarcılık tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Çorlu Belediyesi’nin ise ÇAF’ta harcadığı 90 bin TL’yi doğrudan temin yolu ile gerçekleştirdiği öğrenildi.

 EKONOMİK KRİZDE ÇAF’A 90 BİN TL HARCANDI

Son aylarda kendisini iyice hissettiren ve her geçen gün belediyelerin kasasında azalan paralara rağmen personelin ödenemeyen maaşları dikkat çekerken Çorlu Belediyesi’nin Çorlu Alışveriş Fuarı’na (ÇAF) 90 bin TL + KDV harcadığı ortaya çıktı.  Meclis toplantısında bahsedilen 40 bin TL’lik bağışın ise Çorlu Belediyesi tarafından yapılmış gibi gösterilmeye çalışılması ise dikkat çekti.

MECLİS TOPLANTISINDA BAHSEDİLEN 40 BİN TL’LİK BAĞIŞ RENKLY FUARCILIKTAN

Eylül ayı Çorlu Belediyesi Meclis toplantısında Çorlu Belediyesi CHP’li Meclis üyesi İsmail Akar tarafından okunan komisyon raporunda ÇESAV’a bağışlanan 40 Bin TL’nin Çorlu Belediyesiyle alakasının olmadığı, ÇESAV’a bağışlandığı belirtilen 40 bin TL’nin ise Renkly Fuarcılık tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Çorlu Belediyesi yaşanan ekonomik krizde ÇAF’a 90 bin + KDV harcaması da tartışmalara neden oldu.

10. KÜLTÜR SANAT VE SPOR FESTİVALİ RAPORU

29 Ağustos - 2 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 10. Çorlu Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Festivali Komisyon Başkanı İsmail Akar, Üye Güner Çetin, Üye Sıtkı Ercan, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mert Yılmaz, Üye Muhammet Emin Gülbaba ve Üye Polat Türkoğlu imzası taşıyan raporda; Geleneksel el sanatları günlerine 30 stantta 66 usta ve yardımcısı ağırlanmıştır. Stant bedeli ve destekleyici unsurlar ile (masalar, halı, tak ve ışıklandırma sistemi) 72 bin 500 TL’ye mal olmuştur. Sanatçılardan Burcu güneş konseri (Sahne, ses ışık sistemi, ulaşım, kulis, yemek, jeneratör, podyum) maliyeti 93 bin 500 TL + KDV’dir. Halk oyunları ve sanatçı Merve Holfter için kurulan sahne (2 gün) podyum, ışık ve transfer, Muay Thai için podyum, (ring) ışık sistemi (1 gün) sunucu, açılış kortej bandosu, havai fişek gösterisi için maliyeti 84 bin TL + KDV’dir. Festival ve Muay Thai için gelen sporcular, geleneksel el sanatları ustaları ve yardımcılarının konaklaması için öngörülerek açılan konaklama dosyası 88 bin TL  + KDV’dir. Ayrıca festival etkinlikleri kapsamında 155 çocuğumuzu 5 özel hastanenin sponsorluğunda (Vatan, Reyap, Optimed, Vega, Life Port) sünnet ettirilmiş olup, sünnet çocuklarının kıyafetleri sponsorlar tarafından karşılanmıştır. Toplamda 338 bin TL + KDV’dir.”

ÇAF’A 90 BİN TL SON FESTİVALE 338 BİN TL

Halk otobüsü şoförlerinin maaşlarının gecikmeli olarak ikiye bölünerek ödendiği, Belediyede çalışan personelin maaşlarının ödenemediği, ekonomik krizin her geçen gün hissedildiği bugünlerde ÇAF’a 90 bin TL + KDV harcayan, 10. Kültür Sanat Spor Festivaline 338 bin  + KDV harcayan Çorlu Belediyesi 2 ay içerisinde festival tarzı etkinliklere 428 bin TL + KDV harcamış oldu. Harcanan 428 bin TL ise Çorlu’da yaşayan vatandaşların tepkilerine neden oldu.

SÜLEYMANAPAŞA BELEDİYESİ FESTİVALE PARA HARCAMADI

Çorlu’nun hemen yanı başında bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, göreve gelmesinin hemen ardından düzenlediği Kiraz Festivali’nde belediye kasasından para harcamaması dikkat çekmişti. Çorlu Belediyesi’nin son düzenlediği festivallere 428 bin TL harcaması tepkilere neden olurken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yaklaşık 1,5 milyon TL’lik bütçeyle kiraz festivali düzenlemesi ve bunu sponsorlar aracılığıyla gerçekleştirmesi takdir kazanmasına neden olmuştu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 675 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

ÇORLU ÇERKES DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM KUTLAMA

ÇORLU ÇERKES DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM KUTLAMA Çorlu Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen ve yaklaşık 700 kişinin katıldığı, Geçtiğimiz yıl Çorlu’da kurulan ...

BİN 800 ÖĞRENCİYE BURS HER AY 40 AİLEYE DE ERZAK YARDIMI

BİN 800 ÖĞRENCİYE BURS HER AY 40 AİLEYE DE ERZAK YARDIMI Türkiye Yardımseverler Derneği Çorlu Şube Başkanı İnci Aksu, yaptığı açıklamada; “Bu güne bin 800 öğrenci okuttu. ...

CEM KARACA ÇOK KONUŞUYOR BOŞ KONUŞUYOR

CEM KARACA ÇOK KONUŞUYOR BOŞ KONUŞUYOR Başkan Yüksel, Cem Karaca’yı çok ağır sözlerle eleştirdi. Ergene belediye başkanı Rasim Yüksel, Ankara’da düzenlen...

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SPORCULARININ BÜYÜK BAŞARISI

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SPORCULARININ BÜYÜK BAŞARISI Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, katıldıkları turnuvalardan başarılarla dönmeye devam edi...

AYGUN; BU KARAR HEPİMİZİ MUTLU ETTİ

AYGUN; BU KARAR HEPİMİZİ MUTLU ETTİ Danıştay 6. Dairesi, 180 bin ağacın kesilmesini öngören ÇED Olumlu Raporu’na geçit vermedi. Ersay Madencilik Yapı T...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
BALMUMUN DAN AKIL ALMAZ REZALET İDDİALARI
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 284. Sayı
Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2