Tarih : 1/17/2020   |   Saat  : 7:35:28 PM  

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK AÇIKHAVA TARIM FURARI AÇILDI

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK AÇIKHAVA TARIM FURARI AÇILDI

Tarih 30 Temmuz 2019, 16:49 Editör Abdrurrahim YIL

Türkiye’nin en büyük Açıkhava Tarım Fuarı bu yıl 12’inci kez kapılarını açtı. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, hükümeti sert sözlerle eleştirirken, Ak parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Aygun’e cevap vererek; “Bunlar bazı gerçekleri göremiyor. Türkiye son 18 yılda nereden nereye geldi. Bu gün burada gördüğünüz tarım makinalı daha düne kadar ithal ediliyordu, bu gün milli üretime geçildi” dedi.

turkwebdizayn

Türkiye’nin en büyük Açıkhava Tarım Fuarı bu yıl 12’inci kez kapılarını açtı. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, hükümeti sert sözlerle eleştirirken, Ak parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Aygun’e cevap vererek; “Bunlar bazı gerçekleri göremiyor. Türkiye son 18 yılda nereden nereye geldi. Bu gün burada gördüğünüz tarım makinalı daha düne kadar ithal ediliyordu, bu gün milli üretime geçildi” dedi.

Açılış konuşmasını yapan Renkly Fuarcılık yönetim kurulu başkanı Umut Güngör yaptı. 12 Yıldır kesintisiz devam eden ve Türkiye’nin en büyük açık hava furarı olma özelliğine sahip Çorlu Tarım Fuarı hakkında bilgiler veren Güngür, emeği geçen herkese teşekkür ederek, fuarın hayırlı olmasını temenni etti. Çorlu'nun ticari ve kültürel hayatına canlılık katacak olan Çorlu Alışveriş Fuarı (ÇAF) düzenlenen açılış töreniyle başladı. Bir dizi etkinlikle başlayan fuarın ilk gününde Aydilge sahne aldı. Vatandaşlar Aydilge konserine büyük ilgi gösterirken stantları ziyaret edenlerin sayısı ilk gün olmasına rağmen kalabalık olması dikkat çekti.

Aygun Sert konuştu Mestan Özcan Cevap Verdi!

12. Çorlu Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılışında yine eleştiriler damgasını vurdu. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, hükümeti ve tarım politikalarını sert sözlerle eleştirdi. Sırbistan dan yapılan et ithalatının Bosna’lı Müslümanları çok üzdüğünü açıkladı. Aygun; “Böyle giderse yakında tarım yapacak çiftçi bile bulamayacağız. İcra dosyaları aldı başını gidiyor. Ayçiçeği üreticisi zor durumda. Çiftçi borç batağında ürettiği ürünü satamıyor. Hayvan üreticimiz deseniz durumu ortada. Tüm bunların sorumlusu Ak Parti iktidarıdır” dedi. Ak parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan basın mensuplarına açılış sonrası yaptığı açıklamada; “Sayın Vekil bilip bilmeden konuşuyor. Ak parti iktidarı öncesinde burada gördüğünüz bir çok makine yurt dışından ithal ediliyordu. Bu gün yerli ve milli üretim söz konusu. Dün ithal ettiğimiz bir çok tarım makinalarını bu gün bir çok ülkeye ihraç ediyoruz. İcra dosyaları konusuna gelirsek, Sektör büyüdü. Haliyle başarısızlıklar olacaktır. Sektörün içinde örneğin On firma varsa bunların içinde ikisi başarısız olup icraya düşmüşse bu normaldir. Gelişmiş ülkelerin hepsinde benzer durumlar vardır. Ak Parti iktidarında her sektir gelişmiş ve büyümüştür. Bu büyüme esnasında da haliyle başarısız olan firmalar icraya düşebilir. Sayın Aygun konulara biraz daha geniş bakarsa daha iyi olur” dedi.

2. Çorlu Alışveriş Fuarı'nın yanı sıra 12. Çorlu Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 2. Hayvancılık Süt ve Süt Ürünleri Endüstri İş Makineleri Fuarı, 7. Otomobil ve Aksesuarları, Motosiklet ve Bisiklet Fuarı Türkiye'nin en büyük açık fuar alanı unvanına sahip olan Çorlu Yeni Fuar alanında Tekirdağ Valiliği, Çorlu Kaymakamlığı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Belediyesi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Çorlu Ziraat Odası, TÜRSAB, Trakya Kalkınma Ajansı, Çorlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası, S.S. Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Renkly Fuarcılık ile dernekler, kurum ve kuruluşların da destekleriyle başladı.

Açılış törenine Tekirdağ Vali Yardımcısı Şahin Aslan, Çorlu Kaymakamı Vekili ve Marmara Ereğlisi Kaymakamı Sıtkı Zehin, Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, Bulgaristan Edirne Konsolosu Radoslava Kafedjiyska, Bulgaristan Kaplıcalar Belediye Başkanı Mümin İskender, siyasi parti il - ilçe başkan ve temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, fuar paydaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Fuar açılışında konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’nun marka şehir olmasına katkı sağlayan ve bu sene 2. kez düzenlenen Çorlu Alışveriş Fuarı’nı gerçekleştiriyor olmaktan, Çorlu Belediye Başkanı olmaktan gurur duyduğunu belirterek yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Öncelikle Çorlu Alışveriş Fuarı’mızın hazırlık sürecinin meşakkatli ve zor olduğunu belirtmek istiyorum. Paydaşlarımızla bir araya gelerek bu zorlu süreci hep birlikte atlattık. Birlikten güç alarak kentimize katkı sağlayacak bir etkinliğe imza attık. Şehrimizin marka değerini yükselteceğine yürekten inandığım bu projede çalışan paydaşlarımız Çorlu Kaymakamlığımıza, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odamıza, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimize, Renkly Fuarcılık’a, Orion Alışveriş Merkezi’ne, meslek odalarımıza, belediyemizin çalışanlarına ve fuarımızın açılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Albayrak; Halkımıza Her Alanda En İyi Hizmeti Vermeye Devam Edeceğiz!

Programın açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Her ne kadar açık bir dille ifade edilmese de ülkemizde ağır bir ekonomik kriz yaşanıyor. Halkımızın tüm kesimlerini etkileyen ekonomik kriz, vatandaşlarımızın gelir gider dengesinin bozulmasına, satın alım gücünün düşmesine, piyasalarda daralmaya ve işsizliğe neden oluyor. Yaşamakta olduğumuz bu süreç Çorlu Alışveriş Fuarı’nı daha önemli hale getiriyor. En büyük ilçemiz olan Çorlu, Trakya’da merkezi bir konumda, önemli ulaşım yolları üzerinde yer alıyor. Güçlü sanayisi, ticaret merkezleri ve artan nüfusuyla her geçen yıl daha önemli hale geliyor. Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Çorlu Alışveriş Fuarı, sanayicilerimize, üreticilerimize, çiftçilerimize, esnaflarımıza ürün ve hizmetlerini tüketicilere doğrudan ulaştırma, yatırımlarını kazanca dönüştürme imkânı sunarken, vatandaşları da ihtiyaçlarını daha uygun bedellerle karşılayabilmelerini sağlayacak.  Ayrıca civar il ve ilçeler ile Balkan ülkelerinden gelecek insanların alışverişleri Çorlu ilçemize ve dolayısıyla Tekirdağ ilimize ekonomik anlamda canlılık getirecek. Bununla beraber kentimiz yerli ve yabancı turistlere de tanıtılmış olacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizde gelişmeyi, kalkınmayı ve ilerlemeyi sağlayacak her türlü çalışmaya destek verdik ve bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Yapmış olduğumuz kapsamlı bir çalışma sonucunda Tekirdağ Sanayi Envanterini oluşturduk ve bunu kitaplaştırdık. Kırsal Kalkınmayı Destekleme Projemiz kapsamında tarım ve hayvancılık alanında üretimi destekliyoruz. Türkiye’de 30 büyükşehir belediyesi arasında çiftçilerimize ve besicilerimize en büyük desteği veren büyükşehir belediyesiyiz. Kentimize Mavi Bayraklı Sahiller kazandırıyor, kültür varlıklarımızı restore ediyor, kırsal turizmi geliştiriyor ve kentimizi tanıtarak turizm potansiyelimizi güçlendiriyoruz. İlçe belediyelerimiz ile iş birliği içerisinde 359 mahallemizde her şeyin en iyisini hak eden halkımıza her alanda en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. 2. Çorlu Alışveriş Fuarı’nın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu büyük ve önemli organizasyonun Çorlumuza ve Tekirdağ’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 136 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

ERGENE BELEDİYESİ ZABITASINDAN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ

ERGENE BELEDİYESİ ZABITASINDAN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı olan ekipler Velimeşe Mahallesinde kurulan semt pazarında cüzdanını kayb...

DÜRÜST ESNAFLARA BAŞKAN CÜNEYT YÜKSELDEN ÖDÜL

DÜRÜST ESNAFLARA BAŞKAN CÜNEYT YÜKSELDEN ÖDÜL Süleynampaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yaptıkları hareketle büyük taktir toplayan Esnafları ödüllendirdi. Sü...

ERENLER ORMAN ÜRÜNLERİNDEN ÇORLU’YA 5 MİLYONLUK YATIRIM

ERENLER ORMAN ÜRÜNLERİNDEN ÇORLU’YA  5 MİLYONLUK YATIRIM Sami Barlas ve Tayfun Akman’ın sahibi oldukları Erenler Orman Ürünleri Silivri’deki işletmesinin ardından Çorlu’da ...

ERGENE VELİMEŞESPOR YİNE TARİH YAZDI

ERGENE VELİMEŞESPOR YİNE TARİH YAZDI TFF 2.Lig Kırmızı grupta mücadele eden ve Tekirdağ ilinin tek profesyonel takımı olan Ergene Velimeşespor yine tari...

ERGENE BELEDİYESİ ÖNEMLİ YARIŞMAYA KATILACAK

ERGENE BELEDİYESİ ÖNEMLİ YARIŞMAYA KATILACAK Ergene Belediyesi Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 15-16 Ocak tarihlerin...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
HEM DİLENCİLİK YAP HEM DE İSRAF ET AYRANI YOK İÇMEYE……!
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı
Trakya Gündem 279. Sayı
Trakya Gündem 279. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2