Tarih : 1/21/2020   |   Saat  : 2:18:00 AM  

ÇORLU SARIKURT DEDİ CHP BU SEFER 12-0 YAPAMADI

ÇORLU SARIKURT DEDİ CHP BU SEFER 12-0 YAPAMADI

Tarih 01 Nisan 2019, 23:55 Editör Abdurrahim YILDIRIM

2014 Yerel seçimlerinde 12-0 yapan CHP bu sefer bu hayalini gerçekleştiremedi. 31 Mart yerel seçimleri geride kalırken Çorlu’da kazanan Ahmet Sarıkurt oldu. Atatürk Meydanı’nda zafer konuşmasını Sarıkurt yaptı. 2014 Seçimlerinde CHP ile Ak Parti arasındaki fark 25 Bin iken, bu seçimlerde Ak Parti adayı Serkan Erçili ve ekibinin yoğun çalışması sonucu 15 Bine düşmesi dikkat çekti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini mevcut başkan Kadir Albayrak yaklaşık 50 Bin oy farkıyla kazandı. Ergene İlçesinde Millet ittifakı adayı Rasim Yüksel de, en yakın rakibi Cumhur ittifakı adayı Hamdi Sarıer’e 3 Bin oy fark atarak yeniden belediye başkanı seçildi.

turkwebdizayn

2014 Yerel seçimlerinde 12-0 yapan CHP bu sefer bu hayalini gerçekleştiremedi. 31 Mart yerel seçimleri geride kalırken Çorlu’da kazanan Ahmet Sarıkurt oldu. Atatürk Meydanı’nda zafer konuşmasını Sarıkurt yaptı. 2014 Seçimlerinde CHP ile Ak Parti arasındaki fark 25 Bin iken, bu seçimlerde Ak Parti adayı Serkan Erçili ve ekibinin yoğun çalışması sonucu 15 Bine düşmesi dikkat çekti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini mevcut başkan Kadir Albayrak yaklaşık 50 Bin oy farkıyla kazandı. Ergene İlçesinde Millet ittifakı adayı Rasim Yüksel de, en yakın rakibi Cumhur ittifakı adayı Hamdi Sarıer’e 3 Bin oy fark atarak yeniden belediye başkanı seçildi.

 

En Büyük Sürpriz Marmaraereğlisi İlçesinden!

 

Yerel seçimlerin Tekirdağ Bölgesindeki en çekişmeli yerlerinden ve en büyük heyecana sahip olan seçim bölgesi olan Marmaraereğlkisi ilçesinde DSP adayı ve 2014 yılında Ak parti belediye başkan adayı olan Hikmet Ata dan geldi. Son dakikalara kadar büyük bir heyecana sahne olan, nefeslerin tutulduğu Marmaraereğlisi ilçesinde DSP adayı Hikmet Ata, oyların %37.03’ünü  alarak, 6297 oyla belediye başkanı seçildi. En yakın rakibi, Dört dönemdir kesintisiz başkanlık yapan İbrahim Uyan % 35.92 ile 6109 oy alırken, Ak Parti adayı Mithat Soylu %26.27 ile  4467 oy aldı.

 

CHP  ile Ak Parti Arasında Fark 25 Binden 15 Bin’e İndi

 

Kesin olmayan sonuçlara göre 188 bin seçmenin olduğu Çorluda 140 bin seçmen sandık başına gitti. CHP adayı Ahmet Sarıkurt oyların 70 bin 380 (yüzde 51.11) oy alırken rakibi Cumhur İttifakı Adayı Serkan Erçili oyların 55 bin 165’ini (yüzde 40. 06) aldı. Çorlu’da 15 binin üzerinde fark ile seçimleri alan Ahmet Sarıkurt Çorlu’nun yeni belediye başkanı seçildi. İYİ Parti oyların yüzde 4.59 olurken diğer partilerin oy oranı ise HDP yüzde 2.38, BBP yüzde 0.59, Saadet Partisi yüzde 0.48 oy oldu.  Çorlu’da yaklaşık 40 Bin seçmenin sandığa gitmediği dikkat çekti.

 

Atatürk Meydanında yapılan seçim zaferi mitinginde ilk sözü CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş yaptı. Ertaş bütün parti teşkilatlarına teşekkür ederek sözüne başladı. Konuşmasını sürdüren Özgür Ertaş, “Çorlu’da yüzde 50’in üzerinde oy alarak büyük bir zafer kazandık. Gençlik kollarına, kadın kollarına ve bütün partililerimize teşekkür ediyorum. Seçim startı verildiğinden buyana örgüt olarak gece gündüz çalıştık ve bu başarıyı kazandık. Herkese teşekkür ediyorum. Biz bu süreçte yüreğimizi koyarak çalıştık” dedi.

 

Başkan Sarıkurt; Karşınızda Olmak Ne Kadar Büyük Bir Mutluluk

 

Çorlu Belediye Başkanlığı görevine devam eden Ahmet Sarıkurt “Bugün burada böyle karşınızda konuşabilmek ne kadar büyük bir mutluluk ne kadar büyük bir gurur anlatamam” dedi. Konuşmasını sürdüren Sarıkurt, “Hepiniz sağ olun var olun. Demokrasimizin en önemli göstergesi olan yerel seçimlerimizi huzur içerisinde geçirdik. Sandık başına giderek hep beraber önümüzdeki beş yıl için belediye başkanınızı seçtiniz, meclis üyelerini seçtiniz hepinize teşekkür ediyorum. Bundan 2 ay önce seçim çalışmalarına başladığımızda başarıya ulaşacağımıza inancımız tamdı buna iniyorduk. Çünkü arkamızda vatandaşlarımızın olduğunu biliyorduk. Her çaldığımız kapıda sevgiyle karşılaştık” dedi.

 

Sarıkurt; Herkesin Gurur Duyduğu Belediye Başkanı Olacağım

 

Konuşmasını sürdüren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt “Seçim çalışmalarında olduğu gibi bundan sonrada barış ve huzur içerisinde olacağız” dedi. Sarıkurt, “Ben buradan herkese söz veriyorum sadece partili vatandaşların değil, tüm vatandaşlarımızın belediye başkanı olacağım. Siyasi muhataplarımıza sesleniyorum, seçmenleriniz bize emanet. Bu yolda yürürken saygı dilinden sevgi dilinden hiç vazgeçmedik. Siyasetin ayrıştırıcı değil birleştirici olduğuna inandık. Partili partisiz inanan güvenen Çorlu’yu bize emanet eden, belediye meclis üyelerimize emanet eden siz değerli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Buradan söz veriyorum hepinizin gurur duyduğu belediye başkanı olmak için canla başla çalışacağım. Buradan bütün teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Demokrasinin göstergesi olan seçimlere katılım gösteren siz değerli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Emniyet güçlerimize, kolluk kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Her zaman birlik dedik, beraberlik dedik, sevgi dedik” dedi.

 

 

Başkan Sarıkurt’tan Teşekkür Mesajı

 

Sosyal medya hesabından seçmenlere bir mesaj yayınlayan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; “Kıymetli Hemşerilerim. Demokrasinin en önemli unsuru olan seçimlerimizi tamamladık. Açıklanan sonuçlara göre yeni dönemde sizlerin desteğiyle büyük bir şeref ve onur duyarak Çorlu Belediye Başkanlığı’na seçilmiş bulunmaktayım. Seçim sonuçlarının Çorlu’muza hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönemde kentimizi sevgi dilini asla bırakmadan ayrıştıran değil, herkesi kucaklayan bir anlayışla, hep birlikte yöneteceğiz. Biz kazanınca kimse kaybetmeyecek demiştik. Bu seçimin kaybedeni olamamıştır. Siyasi rakiplerimin destekçileri de bana emanettir. Partili, partisiz bize inanan, güvenen Çorlu’yu bana emanet eden herkese bana bu güveni layık gördüğü İçin teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının şehrimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz olma zamanı diyerek çıktığımız bu yolda Biz olduk, Bir olduk. Birlikte başardık. Teşekkürler Çorlu’m...” ifadelerine yer verdi.

 

BÜYÜKŞEHİR DE KAZANAN KADİR ALBAYRAK OLDU

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye seçim yarışında ipi göğüsleyen Millet İtitifakı’nın adayı Kadir Albayrak oldu. 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı belli oldu. CHP Tekirdağ Belediye Başkanı ve aynı zamanda adayı olan Kadir Albayrak oyların yüzde 51.12’sini alarak yeni Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

 

Kesin olmayan sonuçlara göre en yakın rakibi Cumhur İttifakı Adayı Mestan Özcan ise oyların yüzde 43.72’sini aldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimimde Millet İttifakı’nın adayı Kadir Albayrak oyların yüzde 51.12’sini, Cumhur İttifakı Adayı Mestan Özcan oyların yüzde 43.72’sini, HDP oyların yüzde 1.88’ini, DSP adayı yüzde 0.94’ünü, Saadet Partisi oyların yüzde 0.71, Demokrat Parti oyların yüzde 0,26, Vatan Partisi oyların 0,15”ini aldı.

 

 

ERÇİLİ EŞİYLE BİRLİKTE OY KULLANDI

 

Cumhur İttifakı Çorlu Belediye Başkan Adayı Serkan Erçili oyunu eşi ile birlikte Atakent Ortaokulunda kullandı. 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Serkan Erçili öğleden sonra geldiği Atakent Ortaokulu 1554 Nolu sandıkta oyunu kullandı. Saat 14:00 da eşi Semra Erçili ile Atakent Ortaokulu’na gelen Serkan Erçili oy vereceği 1554 nolu sandığın başına gitti. Burada sırayı bekleyen Erçili sıranın kendisine gelmesiyle oyunu kullandı.

 

BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ

 

Eşi ile birlikte seçim zarfını sandığa atan Cumhur İttifakı Adayı Erçili dışarı çıkarak basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Erçili, “Bugün 31 Mart, 2 ay önce çıktığımız yolda nihai sonuca geldik. Çorlumuzda Tekirdağımız da seçimler gerçekleşiyor. Biz bu güne kadar görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi ile oluşturduğumuz Cumhur İttifakı’nda çok güzel bir çalışmaya imza attık. İttifakın en iyi örneğini Çorluda gösterdik. Bu süreçte basın mensuplarımız olarak sizlerde çok yoruldunuz. Çorluda çok küçük kırgınlıkların dışında güzel bir seçim çalışması geçirdik. Bu küçük kırılmaların olması da seçimlerde normaldir. Biz elimizden geleni yaptığımızı düşünüyoruz. Her şeyin hayırlısı olsun” dedi.

 

Haber: Abdurrahim Yıldırım

Bu haber 557 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

BU YIL OLMADI SENEYE İNŞALLAH

BU YIL OLMADI  SENEYE İNŞALLAH Uzun zamandır elde ettikleri başarılarla Çorlu’ya bir çok gururu yaşatan, Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü K...

ÇİFTÇİ ÜRETEMİYOR, TARIM SANAYİSİ DE ÇÖKÜYOR

ÇİFTÇİ ÜRETEMİYOR, TARIM SANAYİSİ DE ÇÖKÜYOR CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Tarım da büyük bir çöküşün yaşandığını ve çiftçinin üretim yapama...

RASİM YÜKSEL’DEN CEM KARACA’YA CEVAP GECİKMEDİ

RASİM YÜKSEL’DEN CEM KARACA’YA CEVAP GECİKMEDİ Ak parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca’nın Ankara’da devam eden “Akıllı Şehirler” projesi yarışmasına katılan Erge...

ERGENE BELEDİYESİ ZABITASINDAN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ

ERGENE BELEDİYESİ ZABITASINDAN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı olan ekipler Velimeşe Mahallesinde kurulan semt pazarında cüzdanını kayb...

DÜRÜST ESNAFLARA BAŞKAN CÜNEYT YÜKSELDEN ÖDÜL

DÜRÜST ESNAFLARA BAŞKAN CÜNEYT YÜKSELDEN ÖDÜL Süleynampaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yaptıkları hareketle büyük taktir toplayan Esnafları ödüllendirdi. Sü...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
HEM DİLENCİLİK YAP HEM DE İSRAF ET AYRANI YOK İÇMEYE……!
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 282. - 283.  Sayı
Trakya Gündem 282. - 283. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 281. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı
Trakya Gündem 280. Sayı
Trakya Gündem 279. Sayı
Trakya Gündem 279. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2