//

Tarih : 6/25/2019   |   Saat  : 3:43:46 PM  

ÇAVUŞOĞLU; CHP ATATÜRK CİZGİSİNDE KALSA BU GÜN BÖYLE OLMAZDI

ÇAVUŞOĞLU; CHP ATATÜRK CİZGİSİNDE KALSA BU GÜN BÖYLE OLMAZDI

Tarih 28 Mart 2019, 04:48 Editör Abdrurrahim YIL

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çorlu’da Balkan Göçmenleri Dernek başkan ve temsilcileri ile bir araya geldi. CHP yi eleştiren Çavuşolu; “Bunlar Atatürk’ün çizgisinde kalabilselerdi, CHP bu gün böyle olmazdı” dedi. Bakan Çavuşoğlu konuşmasını yaparken, miting alanındaki binalardan birinde kendisine “Dede” diyerek seslenen çocuklara Çavuşoğlu, “Ben o kadar yaşlı mıyım da ikide bir oradan ‘Dede’ diyorsun, gencecik adamım” dedi.

turkwebdizayn

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çorlu’da Balkan Göçmenleri Dernek başkan ve temsilcileri ile bir araya geldi. CHP yi eleştiren Çavuşolu; “Bunlar Atatürk’ün çizgisinde kalabilselerdi, CHP  bu gün böyle olmazdı” dedi.  Bakan Çavuşoğlu konuşmasını yaparken,  miting alanındaki binalardan birinde kendisine  “Dede” diyerek seslenen çocuklara Çavuşoğlu, “Ben o kadar yaşlı mıyım da ikide bir oradan ‘Dede’ diyorsun, gencecik adamım” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tekirdağ ziyaretleri kapsamında Çorlu Yeni Halk Eğitim Merkezi 15 Temmuz Konferans Salonu’nda Başkan Göçmenleri Dernek başkan ve temsilcileri ile bir araya geldi. Burada Millet ittifakını eleştiren Çavuşoğlu, “CHP kaç oy alıyor, yüzde 20 ile yüzde 25. Atatürk'ün partisi olsaydı, Atatürk'ün kurduğu parti gibi kalsaydı böyle olur muydu? Madem Atatürk'ün partisisin neden yüzde 20 ile 25 arası oy alabiliyorsun, neden? Çünkü siz yoldan çıkmışsınız yoldan. Nerede kaldı milliyetçilik. Giderek marjinalleşmişsin. Cumhuriyet Halk Partisi kaç oy alıyor, yüzde 20 ile yüzde 25 değil mi, yani en iyi ihtimalle milletimizin sadece yüzde 25'i bu partiye oy veriyor. Atatürk'ün partisi olsaydı, Atatürk'ün kurduğu parti gibi kalsaydı böyle olur muydu? Madem Atatürk'ün partisisin neden yüzde 20 ile 25 arası oy alabiliyorsun, neden? Çünkü siz yoldan çıkmışsınız yoldan. 'Atatürk'ün partisiyiz' diyeceksin ondan sonra gideceksin yurt dışında Türkiye'yi şikayet edeceksin. Gece gündüz HDP ile bunlar yurt dışında Türkiye'yi şikayet ediyorlar. Kimi kime şikayet ediyorsun sen. İnsan kendi vatanını şikayet mi eder başkasına. Düşünceni özgürce söyle. Her gün hakaret ediyorsun cumhurbaşkanımıza, bir de fikir söyle, düşünceni söyle. Niye gidip şikayet ediyorsun? Kime şikayet ediyorsun, efendine mi şikayet ediyorsun Türkiye'yi, Türk milletini? İşte bunlara haddini bildireceğiz. Bunlar Atatürk'ün ilkelerinden uzak bir parti haline geldi. Esasen bunlar sadece ve sadece Atatürk'ten geçiniyorlar. Atatürk'ün size ihtiyacı mı var? Atatürk'ü dünya biliyor, senin korumana ihtiyacı yok” dedi.

TÜRKİYE’DE HERKES GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SEVER

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ambleminde bulunan 6 okun hepsinin bir anlamı olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “Ben size soruyorum o ilkelerin hangisi var bugün partide. Diğer taraftan Atatürk partiyi kurdu da sen o parti nereye götürdün. Bugün Türkiye’de herkes Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sever. Herkes müteşekkirdir. Çünkü Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusudur ve Türkiye için hedefler ortaya koymuştur. Dış politika için de aradan milyonda bir meczup çıkabilir. Meczup her yerde vardır o herkese karşıdır. Bu milletin yüzde 99.99’u Atatürk’ü sevdiğine göre neden sadece dörtte biri ya da beşte biri CHP'ye oy veriyor geri kalanı niye vermiyor hiç düşündünüz mü?” diye konuştu.

ÇORLU BELEDİYECİLİK BAKIMINDAN TÜRKİYE’NİN EN GERİ KALMIŞ YERİ

30 yıldır Çorlu’yu CHP’nin yönettiğini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Çorlu belediyecilik bakımından Türkiye’nin en geri kalmış yerlerinden bir tanesi, yakışıyor mu? Şu anda Trakya’da nüfus olarak en büyük yerdir. Diğer il merkezlerinden de daha büyüktür. Bunun değişmesi lazım, bu seçimlerde bu değişecek. Şehirlerimizin ileri gitmesi lazım. Ben burada CHP’ye oy vermiş vatandaşlarımıza laf söylemiyorum, kimse beni yanlış anlamasın. Bir de siyasi partilerin hiçbirisine karşı saygısızlık etmem, ideolojilere karşı değilim o ideoloji benimsemem ayrı bir şey. Biz radikalizme karşıyız. Ama bir gerçek var ki bugünkü CHP radikalleşiyor. O nedenle DHKP-C’liler, parti içerisinde zemin kazanıyor. O nedenle artık PKK’lıların cenazesine hiç çekinmeden giden milletvekilleri var.” dedi.

AZ GELİŞMİŞ OLAN ÜLKELERİN SORUNLARINA ÇARE BULMAYA ÇALIŞAN ÜLKEYİZ

Türkiye’nin uluslararası alanda aktif rol oynayarak, girişimci ve insani politikasını gerçekten başarılı bir şekilde uyguladığını belirten Çavuşoğlu, “Seven ve sevmeyen herkesin takdirini kazanıyor. Suriye’de bir barış için, İdlib’de ateşkes için anayasa komisyonu kurulması için Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasını desteklemek için. Irak’ın yeniden inşası için. İran’ın ambargolardan artık etkilenmemesi için. Komşu bölgelerdeki sorunların çözülmesi için dondurulmuş ihtilaflara çözüm bulmak için gece gündüz çalışan katkı sağlayan çözüm arayan inisiyatif alan bir ülke olduk. Artık başkaları karar alacak o kararlara Türkiye uyacak o devir bitti. Başkalarının aldığı kararlara da senin aldığın karar yanlış o kararı tanımıyorum diyen güçlü bir Türkiye var. En son ABD’nin Golan Tepeleri’nin İsrail tarafından işgal edildiği güya İsrail’in toprağı olduğunu tanıyan kararda, senin kararın uluslararası hukuka aykırıdır, yok hükmündedir bu kararı tanımıyoruz diyebilen bir Türkiye var. Kim olursa olsun güçlüymüş, güçlü değilmiş o ülke öyle bakmıyoruz kimselere tepeden bakmıyoruz en az gelişmiş olan ülkelerin sorunlarına çare bulmaya çalışan ülkeyiz.”dedi.

ADAYLARIMIZIN HEPSİNİN ARKASINDA RECEP TAYYİP ERDOĞAN VAR

Çavuşoğlu, daha sonra Cemaliye Mahallesinde bulunan Kapalı Pazar Yeri önünde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, gece gündüz demeden çalıştıklarını, 31 Mart’tan sonra da güzel hizmetler yapmaya devam edeceklerini söyledi ve vatandaşların hizmetkarı olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Çavuşoğlu, “Hepsi bizim adayımızdır. Hepsinin arkasında Cumhur İttifakı var, hepsinin arkasında Recep Tayyip Erdoğan var, Devlet Bahçeli var ve bizler varız. Cumhurbaşkanımız geldiğinde müjdeyi verdi mi? Çorlu Havaalanı’nın adını değiştirdi mi? Ne oldu Çorlu Havaalanı’nın ismi? Çorlu Atatürk Havaalanı oldu. İşte Atatürk’ün ismini böyle yaşatacaksın. Bu sabah tabelalarımız asıldı, sabah Ankara’ya bir uçak gitti ama eğer o uçakta siyasi yoksa ilk uçan siyasi ben olacağım. En azından ilk uçan bakan ben oluyorum oradan, inşallah. Çorlu Havaalanımızı da büyütmemiz lazım” dedi.

BALKONDAN DEDE DİYE SESLENDİLER

Konuşması sırasında miting alanındaki binalardan “Dede” diyerek seslenen çocuklara Çavuşoğlu, “Ben o kadar yaşlı mıyım da ikide bir oradan ‘Dede’ diyorsun, gencecik adamım. Tamam, televizyonda yaşlı görünüyoruz ama burada gördün. Balkondan bakan vatandaşlarımıza da saygılar sevgiler sunuyorum, göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim. Tayyip dede demek istedin galiba, ben anladım” diye espri yaptı.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

 

Bu haber 160 defa okunmuştur.

turkwebdizayn
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
turkwebdizayn

Güncel

AYGUN ZEHİRLENEN ASKERLERİ MECLİSE TAŞIDI

AYGUN ZEHİRLENEN ASKERLERİ MECLİSE TAŞIDI CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun , geçtiğimiz hafta Tekirdağ’da yemekten zehirlenen Askerleri Mecli...

DENİZ AKŞAM LİSESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

DENİZ AKŞAM LİSESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ Çorlu’da faaliyete geçen Deniz Akşam Lisesi ilk mezunlarını verme heyecanının yaşadı. Çorlu için uzun zamandır bir ...

ÇETİN GROUP’UN GURURLA GEÇEN 21 YILI

ÇETİN GROUP’UN GURURLA GEÇEN 21 YILI Kardak gazimiz olan ve vatan savunmasında gösterdiği kararlı duruşuyla her zaman gurur kaynağı olan Ahmet Çetin 21 ...

TREN KAZASINDA YİTİRDİĞİMİZ 25 CAN ÖLÜMSÜZLEŞİYOR

TREN KAZASINDA YİTİRDİĞİMİZ 25 CAN ÖLÜMSÜZLEŞİYOR Çorlu Belediyesi, 8 Temmuz 2018 tarihini ve tren kazasını anıtlaştırarak ölümsüzleştiriyor. 8 Temmuz 2019 Pazartesi...

AV. GÜRSELER TEKİRDAĞ RAKISI MARKASINA DAVA AÇTI

AV. GÜRSELER TEKİRDAĞ RAKISI MARKASINA DAVA AÇTI Tekirdağ’ın tanınmış saygın isimlerinden biri olan Av. Güneş Gürseler, Daha önce yaptığı uyarılarla Tekirdağ’da üre...

Köşe Yazarları

Abdurrahim YILDIRIM Abdurrahim YILDIRIM
DERİN AKP VE BELEDİYELERDEKİ KİRLİ İŞLER
 

Facebookta Biz

Foto Galeri

              

Trakya Gündem 269. Sayı
Trakya Gündem 269. Sayı
Trakya Gündem 268. Sayı
Trakya Gündem 268. Sayı
Trakya Gündem 267. Sayı
Trakya Gündem 267. Sayı
Trakya Gündem 266. Sayı
Trakya Gündem 266. Sayı

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Video Galeri

              

Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 5 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 4
Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 3 Rasim Yüksel'in Kirli İşleri 2